G.Nausėda aiškino besilaikantis atsargaus požiūrio į koronaviruso krizę. Tačiau tai, ką padarėme per keletą mėnesių, jo nuomone, nusipelno tikrai gero įvertinimo.
„Nepaisant visų klaidų ir ypač pirmosiomis savaitėmis: stichiškumo, chaoso ir taip toliau, rezultatas, kuris yra nesunkiai išmatuojamas kiekybiškai ir palyginamas su kitų valstybių pasiektais rezultatais, yra geras“, – nurodė prezidentas.
Dabar, anot G.Nausėdos, ateina dar viena sunki darbo dalis – ekonominė ir socialinė situacija, kurią taip pat reikia suvaldyti.
„Ir ji neužsitęs mėnesį ar du. Ji užsitęs gerokai ilgiau“, – teigė jis.
Šalies vadovas aiškino, kad čia pirma reikia amortizuoti pasekmes.
Antra – suteikti postūmį ekonomikai kapstytis iš duobės, kurioje ji neišvengiamai atsidurs.
„Nors ir dabar esu įsitikinęs, kad ta duobė tikrai nebus tokia gili, kokia buvo 2009–2010 metais“, – mano G.Nausėda.
Nors ir dabar esu įsitikinęs, kad ta duobė tikrai nebus tokia gili, kokia buvo 2009–2010 metais.
Leidžia suprasti, kad veto nebus
Klausiamas, ar vetuos Vyriausybės pasiūlytą ir Seimo palaimintą sprendimą skirti vienkartines 200 eurų išmokas senjorams, G.Nausėda sakė, kad tokia išmoka yra ir savalaikė, ir atitinkanti pensininkų materialinę padėtį.
„Kadangi tai ir toliau lieka visuomenės grupė, kuri yra labiausiai pažeidžiama, labiausiai skurdo kamuojama. Niekas čia nepasikeitė. Net ir tas faktas, kad pensijos nesumažėjo, neleidžia teigti, kad pensininkų padėtis staiga tapo geriausia Lietuvoje. Viskas liko taip, kaip buvę. Todėl sprendimas yra teisingas“, – komentavo šalies vadovas.
Net ir tas faktas, kad pensijos nesumažėjo, neleidžia teigti, kad pensininkų padėtis staiga tapo geriausia Lietuvoje. Todėl sprendimas yra teisingas.
Kartu G.Nausėda sakė, kad prezidentūra turi papildomų siūlymų.
Jis nurodė, kad juos netgi laikytų tam tikru paketu.
„Galimi du keliai: arba tuos siūlymus pateikti atskirai, arba vetuoti įstatymą ir pateikti siūlymus. Įstatymo vetavimas sukelia riziką, kurios norėtųsi išvengti. Tai yra, sakykime, prezidento veto pritariama, bet prezidento pasiūlymams nepritariama. Ir tada, kaip jūs puikiai suprantate, neįsigaliotų joks įstatymas ir nebūtų priimtas joks sprendimas. Tai idant išvengtumėme tokios situacijos, norėtųsi eiti konstruktyvesniu keliu ir, žinoma, sulaukti patikinimo iš valdančiosios koalicijos, kad tiems siūlymams, kuriuos mes netrukus teiksime, bus pritarta“, – pažymėjo prezidentas.
Įstatymo vetavimas sukelia riziką, kurios norėtųsi išvengti.
Komentuodamas savo siūlymus, G.Nausėda kalbėjo apie darbo mokesčių mažinimą.
Jo galima pasiekti dviem būdais: mažinant gyventojų pajamų mokesčio tarifą arba keliant neapmokestinamą pajamų dydį.
„Kuomet jau mes sudėsime taškus ant „i“, tuomet viską ir pasakysime. Jeigu aš dabar kažko nepasakysiu iki galo, bus bereikalinga traktuotė, bereikalingi svarstymai. Čia yra artimiausių dienų klausimas. Aš tikiuosi, kad mes tuos taškus sudėsime labai greitai. Ir tai bus platus, ambicingas, papildantis jau iki šiol priimtas priemones paketas, kuris turės įtakos ir socialinei atskirčiai, ir vidaus paklausai“, – tikino jis.
Ir tai bus platus, ambicingas, papildantis jau iki šiol priimtas priemones paketas, kuris turės įtakos ir socialinei atskirčiai, ir vidaus paklausai.