Ministro iniciatyva
„(...) ministro iniciatyva trečiadienį jau suplanuotas jo (prezidento – BNS) ir ministro susitikimas“, – BNS ketvirtadienį sakė Lietuvos diplomatijos vadovo atstovė Paulina Levickytė.
Ji teigė, kad G.Landsbergis yra pasirengęs pateikti „kompleksinius, tvarius ir visaapimančius“ sprendimus dėl Lietuvos diplomatinio korpuso paskyrimų.
„Tikimės, kad toks sutarimas bus atrastas“, – kalbėjo P.Levickytė.
Ministras iniciatyvos ėmėsi po to, kai šią savaitę prezidento vyriausiojo patarėja Asta Skaisgirytė pareiškė, kad ministras, išgirdęs viešą prezidento pareiškimą, kad juo pasitiki, jei suprastų žinutes, paimtų telefoną ir paskambintų prezidentui.
Kur dingo prezidentūros laiškas?
Kiek anksčiau G.Landsbergis sakė, kad URM nesulaukė iš prezidentūros atsakymų dėl siūlomų kandidatų į ambasadorius, tuo metu Prezidentūra tvirtino savuosius komentarus išsakiusi dar sausio 11 dieną laišku.
Briuselyje esantis G.Nausėda ketvirtadienį pasipiktino G.Landsbergio pareiškimais, kad ministerija negavo prezidentūros siūlymų.
„Man tikrai sunku komentuoti. Galbūt tiesiog yra tokia betvarkė ministerijoje, kad viceministras neparodo dokumento, kurį gavo Prezidentūroje, ir neparodo tų pavardžių ministrui, gal ministras per ilgai atostogavo, – žurnalistams Briuselyje sakė G.Nausėda. – Bet kuriuo atveju, Lietuvos žmonių ir mano kantrybė nėra begalinė“.
Įšaldyta daugiau nei dešimties diplomatų paskyrimai
Anot Lietuvos diplomatijos vadovo, šiuo metu įšaldytas 13 Lietuvos atstovų skyrimas, tarp jų – ir Lenkijoje.
Institucijų nuomonės ir vieša komunikacija taip pat išsiskyrė dėl ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje Eitvydo Bajarūno ir ambasadoriaus NATO Deivido Matulionio galimybės tęsti darbus.
Ambasadorius Vyriausybės teikimu skiria prezidentas, pritarus Seimo Užsienio reikalų komitetui.