„Vertinu neigiamai. Manau, kad ministras tikrai pradėjo savo veiklą chaotiškai“, – žurnalistės Nemiros Pumprickaitės paklaustas, kaip vertina susisiekimo ministro sprendimą atleisti Lietuvos pašto valdybą, sakė G.Nausėda.
Jis aiškino, kad politikoje svarbu pagalvoti, kas bus po sprendimo. Lietuvos pašto valdybą atleidžiant, anot valstybės vadovo, tai padaryta nebuvo.
Galbūt pritrūko patyrimo, gal nuovokos, bet tikiuosi, kad dabar pats ministras gerai supranta, jog jam ir teks šitą košę srėbti.
„Štai dabar Lietuvos pašto valdybos atveju turime gana sudėtingą situaciją: dirba administracijos vadovė, kadangi naujosios valdybos nėra, valdyba nesuformuota, administracijos vadovė diskutuoja viešai su ministru žiniasklaidoje ir neketina įgyvendinti ministro pageidaujamų sprendimų. Klausimas, kiek tokia situacija gali tęstis, nes neaišku, kada bus suformuota nauja valdyba? Ar į naująją valdybą norės eiti žmonės, nepriklausomi ekspertai, žinodami liūdną ankstesnės valdybos likimą? Veikiausiai suformuoti valdybą bus sudėtinga. Kertame būtent per tą šaką, ant kurios sėdi valstybinės įmonės“, – kalbėjo jis.
15min rašė, kad likus vos porai dienų iki skandalingojo Lietuvos pašto valdybos išvaikymo, į prezidentūrą buvo iškviesta bendrovės vadovė Asta Sungailienė. Apie susitikimą, kuriame kalbėta apie centrinių paštų pastatų likimą, viešai nebuvo skelbta.
Prezidento nuomone, motyvų atleisti valdybą buvo dėl konkrečių pastatų Kaune, Klaipėdoje, Vilniuje, nes galbūt reikėjo pristabdyti jų privatizavimą.
„Bet priėmus tokius sprendimus ir nepagalvojus apie pasekmes, turime chaosą. Mano nuostata yra tokia: kol neišsprendėme chaoso šitoje srityje, šiukštu, nepradėkime dar kažko daryti ir kitose valdybose, kurios yra pavaldžios Susisiekimo ministerijai. Ministras turėtų gerai apgalvoti ne tiktai tas aplinkybes, kuriomis pietauja (kaip suprantu, jis už tuos pietus susimokėjo), bet ir turėtų pagalvoti apie tai, kokia apskritai yra jo vizija, jeigu jis tokią apskritai turi, nes čia sukelti dar daugiau problemų lygioje vietoje tikrai nesudėtinga, bet po to bus labai sudėtinga jas išspręsti“, – teigė G.Nausėda ir pridūrė apie tai kalbėjęs su premjeru Sauliumi Skverneliu ir besitikintis, kad jis principingai įvertins ministro veiklą.
Visgi prezidentas nesako, kad ministrui laikas trauktis.
„Kaip pats ministras sako, jis nežinojęs, kas ką vaišina. Bet jeigu jau nežinai, tai turi bent pasidomėti, kas yra už viso šito. Žinote, taip gali vaišinti ir apskritai labai keisti žmones, o tu po to sužinai, kad tave pavaišino žmogus, kurio gal nenorėtum akyse matyti. Galbūt pritrūko patyrimo, gal nuovokos, bet tikiuosi, kad dabar pats ministras gerai supranta, jog jam ir teks šitą košę srėbti“, – aiškino G.Nausėda.
15min taip pat rašė apie tai, kaip J.Narkevičiaus vakarienes Abu Dabyje ir Minske dengė ministerijai pavaldžios įmonės – Automobilių kelių direkcija, Valstybinis Klaipėdos jūrų uostas, „Lietuvos geležinkeliai“, Lietuvos paštas. Ministras pranešė padengęs visas apgyvendinimo ir maitinimo išlaidas Abu Dabyje ir Minske.
Ministras teigia nežinojęs visų darbo vizitų į Abu Dabį ir Baltarusiją organizavimo detalių. Tuo esą rūpinosi už tarptautinius ryšius atsakingas Tarptautinio bendradarbiavimo skyrius.
15min rašė apie tai, kaip ministras nuvyko į Abu Dabį, tačiau taip ir neperskaitė pranešimo.