Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2022 03 16

G.Nausėda: reikia įveikti „skepticizmo likučius“ dėl kandidatės į ES statuso Ukrainai

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Ukrainai galėtų būti suteiktas kandidatės į Europos Sąjungą statusas, tačiau reikia įveikti likusius „skepticizmo likučius“.
Gitanas Nausėda
Gitanas Nausėda / Lukas Balandis / BNS nuotr.

„Kandidatės statusas Ukrainai galėtų būti suteiktas ir aš manau, kad mes tikrai galėtume rasti tokį sutarimą, bet reikia įveikti dar likusius skepticizmo likučius Europos Sąjungoje“, – trečiadienį žurnalistams sakė šalies vadovas.

„Mes tikrai neduosime ramybės ir prie šito klausimo toliau grįšime“, – pridūrė jis.

VIDEO: Prezidento Gitano Nausėdos spaudos konferencija

Prezidentas teigė esantis nusiteikęs optimistiškai dėl kandidatės statuso į ES Ukrainai ir tą optimizmą palaiko „nesenos istorijos paralelės“, kai Vokietija nusprendė tiekti ginkluotę Kyjivui.

„Aš pats buvau liudininkas, kai Berlyne griuvo Berlyno siena – netiesiogine žodžio prasme, mąstymo siena. Šeštadienį nuvykau į Berlyną susitikti su Vokietijos kancleriu, tomis pačiomis dienomis buvo pereita nuo nepardavimo, netiekimo politikos prie ginklų tiekimo politikos“, – sakė G.Nausėda, kalbėdamas apie Vokietijos sprendimą atsisakyti ilgametės politikos netiekti ginklų į konfliktų zonas ir perduoti Ukrainai karinę paramą.

„Ir tai įvyko ne per dvi-tris savaites ar mėnesius, tai vyko tiesiog valandų bėgyje. Šiandien mes gyvename tokiame pasaulyje, kai vakarykščiai principai ir suvokimai – kadangi už lango turime tikrą pavasarį – kaip sniegas tirpsta ir aš manau, kad ir šis klausimas taip pat galėtų būti tokios Berlyno sienos arba sniego tirpimo pavyzdžiu ir mes kartu su ukrainiečiais galėtume pasidžiaugti, kad nusiuntėme dar stipresnį signalą dėl jos perspektyvų ES“, – kalbėjo jis.

„Blogasis vaikinas“

Pasak šalies vadovo, Ukrainai durys į ES yra atveriamos – Europos Komisija įpareigota pateikti savo nuomonę dėl šalies narystės ES.

Tai sutarta neformaliame Bendrijos lyderių susitikime Versalio mieste, Prancūzijoje.

„Turiu jums pasakyti, kad šįkart turbūt Lietuva buvo tas blogasis vaikinas, kuris pratęsė diskusijas bent porai valandų vien dėl to, kad tekste būtų įtvirtinta nuostata dėl mūsų paramos Ukrainai jos eurointegraciniame kelyje“, – sakė G.Nausėda.

„Šlifavome formuluotes, ieškojome galimybių susitarti skirtingoms pusėms ir tokią galimybę suradome – manome, kad pasiuntėme tinkamą signalą pačiai Ukrainai, kuriai toks signalas šiandien yra nepaprastai svarbus“, – pridūrė jis.

Rusijai vasario pabaigoje pradėjus karą prieš Ukrainą šalies prezidentas Volodymyras Zelenskis pasirašė oficialų prašymą ES priimti jo šalį į Bendriją, šiuo metu turinčią 27 nares.

Kovo pradžioje Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, Čekijos, Slovėnijos, Bulgarijos ir Slovakijos prezidentai atviru laišku kreipėsi į ES valstybių vadovus ragindami juos palaikyti Ukrainos ES narystės prašymą, kuo skubiau suteikti šaliai kandidatės statusą ir pradėti derybų procesą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos