Šalies vadovas teigia, kad „vienos Kinijos“ politikos Lietuva laikosi nuo 1991 metų, kai buvo užmegzti diplomatiniai santykiai su Kinijos Liaudies Respublika.
„Kinijos ir Lietuvos santykiai turėtų būti pagrįsti abipusės pagarbos principu. Priešingu atveju dialogas virsta vienašaliais ultimatumais, kas nepriimtina tarptautiniuose santykiuose. Kartu, kaip suvereni valstybė, Lietuva pati sprendžia, su kokiomis valstybėmis ar teritorijomis plėtoti ekonominius ir kultūrinius ryšius, nepažeidžiant savo tarptautinių įsipareigojimų“, – teigė G.Nausėda BNS atsiųstame komentare.
„Tikimės, kad Kinija dar kartą permąstys ir pakeis savo sprendimą. Matome perspektyvą plėtoti su Kinija politinius, ekonominius ir kultūrinius santykius, tačiau tai neturėtų būti „eismas viena kryptimi“, – pridūrė jis.
Kinija dėl gilėjančių Lietuvos ryšių su Taivanu antradienį konsultacijoms atšaukė ambasadorių Vilniuje, ji taip pat ragina atšaukti Lietuvos ambasadorių Pekine.
Kinijos užsienio reikalų ministerija teigia, kad tokį sprendimą paskatino siekis Lietuvoje atidaryti Taivano atstovybę.
Apie šios atstovybės steigimą atskirai nuo Kinijos Taivanas pranešė prieš kelias savaites, ji turėtų pradėti veikti dar šią vasarą. Lietuva taip pat turėtų atidaryti prekybos atstovybę Taivane.