Kritika blaškymuisi
Kalbėdamas apie pandemiją prezidentas teigė, kad visuomenei tenka didesnė našta, kai „valdžia demonstruoja neužtikrintumą, blaškosi, keičia sprendimus, negeba planuoti žingsnių į ateitį“. Jo teigimu, nuotolinis mokymasis pernelyg užtruko, nes buvo ignoruojamos kitos išeitys, o kultūros įstaigos buvo atvertos per vėlai.
Prezidentas taip pat pabrėžė pasigendantis politinės valios mažinti mokesčių išlygas, teisingiau apmokestinti kapitalą ir didinti biudžeto įplaukas.
Valstybę ir visuomenę bandoma skaldyti ir skandinti beprasmiuose politinės galios žaidimuose
G.Nausėdos teigimu, valdantieji per daug „švaisto laiką ginčams dėl rinkimų tvarkos ar alkoholio pardavimo pailginimo penkiomis valandomis per savaitę“, užuot ėmęsi svarbių švietimo, sveikatos, mokesčių, kultūros reformų, nes artėjant rinkimams sprendimus bus priimti sunkiau.
Tiesiogiai neminėdamas ginčo dėl Europos Vadovų Tarybos ar stringančių aukštų pareigūnų skyrimo, G.Nausėda teigė, kad „valstybę ir visuomenę bandoma skaldyti ir skandinti beprasmiuose politinės galios žaidimuose".
Prezidentas leido suprasti, kad iš konservatorių, prieš rinkimus garsiai kėlusių Astravo AE grėsmę, pasigenda konkrečių darbų: „Rinkimų pažadai galėjo išsitrinti atmintyje, pritilo antiastravinio sąjūdžio būgnai, tad primenu, kad Astravo elektra vis dar gali patekti į Lietuvą“. Jis paragino Vyriausybę „nenuleisti rankų“ ir kuo greičiau pasiekti sutarimą su Latvija ir Estija dėl elektros iš jėgainės boikoto.
G.Nausėda griežtai sukritikavo, jo žodžiais, neatsakingą valdančiųjų požiūrį į prezidento teikiamą viešųjų pirkimų sistemą – jis priminė, kad tuometinė opozicija ją rėmė, o dabar patekusi į valdžią „kiek galėdama mėgina pakeisti reformos esmę“. Prezidento teigimu, dabartinė ydinga sistema kainuoja šimtus milijonų eurų kasmet ir pasitikėjimą valstybės institucijomis.
Pagyrimai – dėl pensijų ir švietimo
G.Nausėda teigiamai įvertino sprendimus, kurie, jo teigimu, „padėjo sušvelninti pandemijos smūgį pažeidžiamiausiems Lietuvos žmonėms“ – prezidentas išskyrė „socialines garantijas ligos ir vaikų priežiūros atvejais, vienkartines išmokas senjorams ir vaistų priemokas jiems, prastovų subsidijas“.
Prezidentas taip pat svarbiu pasiekimu pavadino senatvės pensijos augimą, ir sakė palaikantis „valdančiosios koalicijos siekį toliau gerinti senjorų padėtį“.
Šalies vadovas pasveikino Vyriausybės pastangas pasiekti nacionalinį politinių partijų susitarimą dėl švietimo kokybės.