2010 06 16

G.Navaičiui neteks grąžinti pinigų už kelionę į Šveicariją

Seimo etikos sargai trečiadienį nusprendė reabilituoti parlamentarą Gediminą Navaitį dėl kelionės į Šveicariją ir neliepti grąžinti jos metu išleistų beveik pusantro tūkstančio litų. Kaltę dėl nesusipratimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK) suvertė Seimo valdybai, teigiančiai, kad nedavė kelionei leidimo. Pasak etikos sargų, valdyba nesugebėjo aiškiai suformuluoti sprendimo, ar išleidžia politiką.
G.Navaitis
G.Navaitis / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Vasario 24 dieną Liberalų sąjūdžio frakcijos narys G.Navaitis paprašė Seimo valdybos kovo pradžioje išleisti jį vykti į Šveicariją, kur jis ketino dalyvauti Kovo 11-osios dvidešimtmečio minėjime ir Lietuvos garbės konsulato atidaryme. Taip pat jis pageidavo padengti kelionės, kompleksinio draudimo, nakvynės, transporto užsienyje išlaidas, mokėti dienpinigius – iš viso ši suma siekė beveik pusantro tūkstančio litų. Jeigu bus pritarta komandiruotei, lėšų politikas prašė skirti iš Tarpparlamentinių ryšių su Šveicarijos konfederacija, kurios pirmininkas yra G.Navaitis,  grupės finansų. Jeigu valdyba pritartų kelionei, jis ketino atsiskaityti iš seimūno parlamentinei veiklai skirtų lėšų.

Čia didžiausia valdybos kaltė, nes ji turi aiškiai formuluoti sprendimus, kad būtų aišku ir G.Navaičiui, ir komisijai.Valdyba tuometį savo atsakymą suformulavo taip: „Sprendimo dėl komandiruotės nepriimti. Seimo valdyba galėtų pritarti Seimo nario G.Navaičio kelionei į Ciurichą (Šveicarijos konfederacija).“ Po kelių mėnesių, šį trečiadienį prieš EPK posėdį, valdyba dar kartą įvertino savo vasario mėnesio sprendimą ir konstatavo, jog jos pareiškimas nebuvo pritarimas kelionei. Ji priėmė sprendimą atgaline data nepritarti išvykai.

Parlamentaras trečiadienį EPK posėdyje tikino iš ankstesnio sprendimo supratęs, jog gali ruoštis į kelionę, o pinigus jai išskaičiuoti iš parlamentinei veiklai skirtų pinigų. Anot jo, taip esą greičiausiai manė ir Seimo Tarptautinių ryšių ir Bendrųjų reikalų departamentai, mat padėjo jam organizuoti kelionę: pirko bilietus, rinko informaciją. G.Navaitis pasakojo Šveicarijoje ne tik dalyvavęs Garbės konsulato steigime, bet ir susitikęs su Šveicarijos parlamento atstovais, taręsis dėl jų kelionės į Lietuvą. Taigi jo veiksmai esą negali būti traktuojami kaip asmeninė kelionė.

Etikos sargai trečiadienį nusprendė, kad formuluotė G.Navaitį, kuris prašė pritarti komandiruotei arba kelionei, galėjo suklaidinti. „Čia didžiausia valdybos kaltė, nes ji turi aiškiai formuluoti sprendimus, kad būtų aišku ir G.Navaičiui, ir komisijai“, – konstatavo EPK pirmininko pavaduotoja Vida Marija Čigrijienė.

Etikos sargai nusprendė, kad G.Navaitis neturės grąžinti beveik pusantro tūkstančio per kelionę išleistų litų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai