Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

G.Paluckas apie baltarusių ateitį Lietuvoje: „Mes patys juos pasikvietėme“

Kandidatas į premjero postą Gintautas Paluckas mano, kad baltarusiai Lietuvoje nedaro nieko blogo, o priešingai – padeda šaliai augti, skelbia „Laisvės“ radijo baltarusių redakcijos svetainė internete.
Baltarusijos nepriklausomybės dienos minėjimas Vilniuje
Baltarusijos nepriklausomybės dienos minėjimas Vilniuje / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Seimo rinkimus laimėjusios Socialdemokratų partijos kandidatas į ministrus pirmininkus atsakė į „Politikas atsakė į televizijos kanalo „Nastojaščeje vremia" klausimą, ką jis mano apie siūlymus griežtinti baltarusių pabėgėlių Nuo Aliaksandro Lukašenkos režimo buvimo ir natūralizacijos taisykles Lietuvoje.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Gintautas Paluckas
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Gintautas Paluckas

„Norėčiau priminti, kad mes, kaip valstybė, patys pakvietėme baltarusius. Pakvietėme juos siekdami sukurti demokratines ir saugias sąlygas gyventi, dirbti ir pradėti verslą po to, kai A.Lukašenka dar kartą – kabutėse – „laimėjo“ rinkimus Baltarusijoje. Aš asmeniškai negaliu teigti, kad čia atvykę baltarusiai daro kažką blogo. Juolab kad jie tikrai prisideda prie mūsų ekonomikos ir yra darbo rinkos dalyviai“, – sakė jis.

Pasak G.Palucko, nė vienas baltarusis nestovi darbo biržoje su ištiesta ranka ir neprašo socialinės paramos. Jo nuomone, baltarusiai padeda Lietuvos ekonomikai augti.

„Kalbant apie įvairius saugumo iššūkius, be abejo, suprantame, kad įvairios žvalgybos tarnybos veikia – tam tikri procesai vyksta visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje. Turime analizuoti, vertinti ir stebėti tam tikrus dalykus, kurie susiję su nacionaliniu saugumu.

Tačiau dirbtiniai apribojimai, tokie kaip draudimas grįžti namo ar susitikti su giminaičiais, yra nestabilūs ir nelogiški“, – sakė G.Paluckas.

Jis pridūrė, kad Baltarusijos žvalgybos pareigūnai, norintys daryti įtaką diasporai ir į Lietuvą persikėlusiems baltarusiams, gali tai daryti tiesiogiai Lietuvoje, ne tik Baltarusijoje.

„Lietuvos valstybės saugumo departamento užduotis – užtikrinti, kad taip neatsitiktų. Dirbtiniai apribojimai neveikia. Matome Lenkijos pavyzdį, kur tokių apribojimų nėra, ir tuo remdamiesi manome, kad tokia politika galėtų būti įgyvendinama ir Lietuvoje“, – sakė G.Paluckas.

Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Darius Jauniškis šiemet perspėjo, kad kaimyninės šalies piliečių skaičius Lietuvoje darosi problematiškas, sunku juos patikrinti.

Jeigu 2021 metų pradžioje galiojančius leidimus gyventi mūsų šalyje turėjo 23 tūkst. 440 Baltarusijos piliečių, tai šių metų vasario 1 dieną – 62 tūkst. 474. Be to, D.Jauniškis perspėjo apie stebimą istoriškai aukštą Baltarusijos KGB aktyvumą.

„Mes turime atkreipti į tai dėmesį ir su tuo ateina tam tikros rimtos grėsmės. Kad ir kaip ten būtų, tų žmonių dalis važinėja pirmyn atgal, važinėja iš Lietuvos į Baltarusiją, iš Baltarusijos į Lietuvą.

Žinoma, jie turi ten giminių ir tam tikrų interesų, tuo labiau kad jie turi tuos baltarusiškus pasus ir tai, be jokios abejonės, sudaro Baltarusijos spec. tarnyboms tam tikras galimybes juos verbuoti, daryti įtaką ir per tai rinkti informaciją apie procesus Lietuvoje“, – pavasarį kalbėjo VSD direktorius.

Kaip pažymėjo VSD vadovas, aštuoni iš dešimties šių žmonių yra ekonominiai imigrantai. Opozicijos atstovai sudaro mažą dalį jų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais