„Kiekvienas skyrius turi savo patirtį, kai buvo įvairiausių nepritarimų sprendimams, skilimų, išėjimų, savavališkų pareigų užėmimų be partijos leidimo, todėl visi puikiai supranta partinės drausmės ir disciplinos svarbą, jie net geriau supranta negu daugelis nacionalinės politikos (atstovų), nes pas juos tokių dalykų dažniau atsitinka“, – po pasitarimo žurnalistams sakė G.Paluckas.
Anot jo, partijos Etikos ir procedūrų komisijos sprendimas šiame pasitarime įvertintas palankiai. Komisija konstatavo, kad sprendimas sudaryti frakcijų koaliciją Seime „buvo priimtas nepaisant LSDP tarybos nutarimu priimto sprendimo ir prieštarauja jo esmei, neatitinka partijos išreikštos valios ir LSDP Statuto reikalavimų“ ir rekomenduota parlamente dirbantiems socialdemokratams atšaukti su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga pasirašytą frakcijų susitarimą dėl koalicijos.
„Tas skirtas laikas yra įvertintas kaip saliamoniškas sprendimas persigalvojimui, nes jeigu būtų priimti sprendimai radikalūs ir kardinalūs iš karto, tai būtų turbūt ir nesąžininga pačių frakcijos narių atžvilgiu (...), mes gi vis tiek esam vis dar visi socialdemokratai“, – trečiadienio vakarą žurnalistams kalbėjo G.Paluckas.
Jis taip pat sakė, kad sprendimus dėl socialdemokratų savivaldybių tarybų valdančiosiose koalicijose, kurios sudarytos kartu su įtarimų praėjusią savaitę sulaukusiomis partijomis – Liberalų sąjūdžiu ir Darbo partija, bus leista priimti vietose dirbantiems skyriams.
„Pas mus statutas aiškiai sako, jog dėl koalicijų skyriuose sprendžia patys skyriai, tačiau mes, kaip partija, valdyboje svarstysime šį klausimą ir pateiksime, kaip čia pasakyti subtiliau, politinį ar moralinį vertinimą visos situacijos“, – aiškino G.Paluckas.
Dėl sprendimo Vilniuje, kur socialdemokratai yra liberalo mero Remigijaus Šimašiaus vadovaujamoje koalicijoje ir G.Paluckas eina vicemero pareigas, socialdemokratai tarsis su kitais koalicijos partneriais: konservatoriais, Lietuvos sąrašu.
„Mes esame visi susaistyti su šia situacija, todėl mes kartu darysime atskirą pareiškimą“, – žadėjo G.Paluckas.
Liberalų sąjūdžiui ir Darbo partijai teisėsauga praėjusią savaitę pareiškė įtarimus dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu. Tai padaryta vykstant stambiam politinės korupcijos tyrimui, kur figūruoja ir koncernas „MG Baltic“.