Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 04 14

G.Surplys: Vyriausybės posėdžiai per „Zoom“ programą nevyksta

Vaizdo konferencijų ir pokalbių platformą „Zoom“ Vyriausybė naudoja viešai informacijai, o posėdžiai ir kiti virtualūs susitikimai vykdomi per saugią „Microsoft“ programą, sako Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys.
Giedrius Surplys
Giedrius Surplys / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Vyriausybės pasitarimai, posėdžiai, COVID-19 komiteto posėdžiai premjero susitikimai nuotoliniai vyksta ne per „Zoom“ programėlę. Jie vyksta naudojant visiems gerai žinomą, saugią „Microsoft Teams“ programą“, – antradienį vykusioje spaudos konferencijoje sakė jis.

Krašto apsaugos ministerijos Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) praėjusią savaitę įspėjo, jog „Zoom“ aptikta duomenų privatumo problema.

Pasak G.Surplio, ši programa bus naudojama tik viešai informacijai, tokiai kaip spaudos konferencijos.

„Šią savaitę Krašto apsaugos ministerija yra pavedusi Nacionaliniam kibernetinio saugumo centrui pateikti rekomendacijas, kaip tą programėlę naudoti, tačiau noriu atkreipti dėmesį, kad bent jau preliminariai tikrai ją naudoti ne strateginiuose reikaluose ir kur kalbame apie viešą informaciją, kaip šioje spaudos konferencijoje, tikrai bus galima tiktai su tam tikromis saugumo atsargos priemonėmis“, – sakė jis.

NKSC skelbė, jog identifikuotos saugumo spragos leido perimti įvairius vartotojų duomenis, tokius kaip el. pašto adresus, nuotraukas, prisijungimus prie operacinės sistemos, gauti priėjimą prie kameros ir mikrofono, įrašyti pokalbius.

Taip pat pranešama, kad nustatyta, jog „Zoom“ siuntė socialiniam tinklui „Facebook“ net ir jame paskyrų neturinčių vartotojų duomenis.

NKSC pranešime perspėjama ir dėl didėjančio kiekio sistemos klastočių, kuriose bandoma surinkti vartotojų duomenis arba priversti atsisiųsti kenkėjišką programinį kodą.

Krašto apsaugos ministerijos kibernetinio saugumo specialistai patarė nesinaudoti šia platforma siunčiant konfidencialius duomenis, naudoti ją tik vaizdo funkcionalumui, o susirašinėjimams pasirinkti kitą komunikacijos priemonę. Siūloma naudoti „Zoom“ platformą per naršyklę, pačios sistemos į savo įrenginį neįdiegiant.

Platformą naudojančios organizacijoms NSKC patarė pokalbio kanalų identifikacinio numerio (ID) neskelbti viešai, o pačius pokalbių kambarius apsaugoti slaptažodžiais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos