Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 04 14

Gaisrą Černobylio zonoje pavyko suvaldyti: radiacinis fonas Lietuvoje nepakito

Radiacinis fonas Lietuvoje nepakitęs ir grėsmės sveikatai dėl jonizuojančiosios spinduliuotės nėra, antradienį pranešė Radiacinės saugos centras (RDC) reaguodamas į Ukrainoje, Černobylio atominės elektrinės teritorijoje kilusį gaisrą. Ukrainoje ir Baltarusijoje, centro žiniomis, jonizuojančiosios spinduliuotės lygis taip pat atitinka normas.
Gaisras Černobylio zonoje
Gaisras Černobylio zonoje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Pranešame, kad RSC specialistai nuolat stebi susidariusią situaciją dėl Černobylio atominės elektrinės zonos miškuose siaučiančių gaisrų. Stebimi Baltarusijos ir Ukrainos ankstyvojo perspėjimo stočių duomenys, kurie šiuo metu, nustatytų leistinų jonizuojančiosios spinduliuotės lygių neviršija“, – rašoma centro svetainėje.

RSC nurodė nuolat palaikantis ryšį su Ukrainos branduolinės ir radiacinės saugos reguliuojančiosios institucijos atsakingais asmenimis, kurie teikia naujausią informaciją apie situaciją.

„Nuo balandžio 13 dienos vėlaus vakaro gaisro teritorijoje lyja, todėl tikimasi, kad lietus padės greičiau suvaldyti ugnį“, – nurodė RSC.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Gaisras Černobylio zonoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Gaisras Černobylio zonoje

Centro žiniomis, miškų gaisrus pavyko suvaldyti, atviros ugnies židinių nebėra.

Tiesa, kai kur dar rusena miško paklotė, esą todėl specialiosios tarnybos dar tęsia darbus.

Nuo gaisrų Černobylio atominės elektrinės zonoje pradžios, radiacinis fonas Lietuvoje nepakitęs ir grėsmės sveikatai dėl jonizuojančiosios spinduliuotės nėra, svetainėje nurodė RSC ir apie bet kokius radiacinio fono pakitimus Lietuvoje pažadėjo nedelsiant informuoti gyventojus.

„Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, artimiausiomis dienomis vyraus pietų ir vakarų vėjai, todėl gaisro metu susidarę dūmai Lietuvos teritorijos nepasieks“, – patikino centras.

Informaciją apie radiacinio fono pokyčius gyventojai gali stebėti čia.

Miško gaisras Černobylio zonoje kilo daugiau nei prieš savaitę ir genamas stipraus vėjo sparčiai plito toliau, vienu metu buvo apėmęs net 35 ha plotą. Tačiau Ukrainos pareigūnų teigimu, radiacijos lygis išliko normalus, anksčiau rašė BNS.

Kaip įtariama, vienam vyrui padegus sausą žolę, gaisras kilo miškingoje zonoje aplink 1986-aisiais sprogusį Černobylio atominės elektrinės reaktorių, sukėlusį didžiausią branduolinę nelaimę pasaulyje.

Maždaug 100 km į šiaurę nuo Kijevo esanti Černobylio atominė elektrinė užteršė didelę Europos dalį, kai 1986-ųjų balandį sprogo jos 4-asis reaktorius. Labiausiai buvo paveiktas rajonas aplink elektrinę. Žmonėms neleidžiama gyventi 30 km spinduliu aplink ją.

Trys kiti elektrinės reaktoriai elektrą gamino iki 2000-ųjų, kai ji galiausiai buvo uždaryta. 2016-aisiais virš 4-ojo reaktoriaus buvo pastatytas didžiulis apsauginis gaubtas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?