„Turime savaitę iki kito posėdžio surasti kompromisinį sprendimą, taisant ydingas praktikas, kai buvo perkamas pastatas ir gaunama valstybinė žemė, o po to keičiama paskirtis ir daromas kitas investicinis projektas“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė S.Skvernelis.
Ministrų kabinetas trečiadienį pasitarime svarstė Žemės ūkio ministerijos parengtą išvadą dėl Seimo narių parengtų Žemės įstatymo pakeitimų, kuriais siūloma nustatyti, kad išnuomotuose valstybinės žemės sklypuose draudžiama statyti naujus statinius ir rekonstruoti esamus statinius ar įrenginius, daugiau nei 5 proc. didinant jų užimamą plotą ar keičiant jų naudojimo paskirtį.
Siūloma nustatyti, kad nuomininkas gali statyti naują ar rekonstruoti esamą statinį tik sumokėjęs valstybei 20 proc. dydžio žemės nuomos mokesčio priedą. Tokia nuostata galiotų ir iki įstatymo pakeitimų įsigaliojimo sudarytoms nuomos sutartims.
Ministrų kabinetas turėtų galutinai nuspręsti dėl 20 proc. nuomos mokesčio priedo dydžio, taip pat dėl įstatymo galiojimo jau sudarytoms nuomos sutartims, nes įstatymo galiojimas atgal įmanomas tik tada, jei pakeitimai lengvina teisinį reguliavimą.
Be to, Žemės ūkio ministerija siūlo įstatymo netaikyti tais atvejais, kai statybos išnuomotame sklype reikalingos įgyvendinant investicijų projektą pagal pasirašytą investicijų sutartį.
Vyriausybė pernai kovo viduryje pavedė Žemės ūkio ministerijai parengti kitos paskirties valstybinės žemės sklypų pardavimo ir nuomos taisyklių pakeitimus, kad jos nebebūtų aiškinamos skirtingai. Vyriausybė šių veiksmų ėmėsi po to, kai Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) po prokurorų kreipimosi, pranešė nekilnojamojo turto plėtros bendrovei „Hanner“ nutrauksianti valstybinės žemės nuomos sutartis, nes sklypai neva naudojami ne pagal paskirtį.
Žemės įstatymo pakeitimus Seime registravo parlamentarai Andrius Palionis, Ramūnas Karbauskis bei Virgnijus Sinkevičius.