Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijoje mokosi apie 900 vaikų, darbuotojų – apie 100.
Viena už testus mokės pati
Gimnazijai vadovaujantis Antanas Alčauskis teigė, kad šią savaitę darbų organizavimas dar vyksta įprastai: darbuotojai, kurie nesutinka skiepytis, dar spėjo atlikti nemokamą testavimą ir atlieka savo pareigas. Tačiau kaip bus po savaitės – neaišku. Keturi gimnazijos darbuotojai – du pedagogai ir du ūkio dalies darbininkai – kiek anksčiau pareiškė, kad, pasikeitus tvarkai, kai už testus turi apmokėti ne darbdavys, o pats darbuotojas, gali ir nebedirbti.
„Tačiau kaip bus iš tiesų – sunku pasakyti. Tiesa, viena pedagogė jau informavo, kad ji pati susimokės už testus. Kiti dar nepranešė, kaip darys. Jei laiku nepasitikrins sveikatos – gali tekti juos nušalinti. Tokiu atveju jiems atlyginimas nebūtų mokamas“, – dėstė gimnazijos vadovas.
Anot jo, dialogas su kolektyvu vyksta konstruktyviai ir taktiškai. Pats A.Alčiauskis, trečiadienį gavęs trečiąją vakciną, neįtikinėja nieko skiepytis, leidžia patiems rinktis.
„Nesikišu į asmenines diskusijas, tai kiekvieno žmogaus apsisprendimas, o mes laikomės tvarkų“, – aiškino jis 15min.
Anot A.Alčiauskio, jei visgi šie darbuotojai nuspręstų nesitestuoti savo lėšomis ir paliktų savo darbo vietas, gimnazijai kiltų iššūkis.
Surasti pedagogą Priekulėje – kone neįmanoma misija. „Kad ir tų pačių valytojų rasti nėra taip paprasta. Visgi noriu tikėti, kad kol kas sprendimas išreikštas emocionaliai ir kad nušalinti nieko neprireiks“, – kalbėjo gimnazijos vadovas.
Apie 80 proc. gimnazijos pedagogų – pasiskiepiję, kiti – persirgę.
Persigalvojo ir pasiskiepijo
Dar vienos kalbintos Klaipėdos rajono švietimo įstaigos vadovas teigė, kad du darbuotojai, ilgai teigę, kad pasikeitus testavimo tvarkai išeis iš darbo, persigalvojo. Praėjusią savaitę jie abu pasiskiepijo.
Klaipėdos rajono savivaldybės duomenimis, tik trijose mokyklose yra darbuotojų, pareiškusių, kad nesutiks testuotis savo lėšomis: Priekulėje, Gargžduose ir Endriejave. Iš viso 3 pedagogai ir 5 raštinės ar ūkio dalies darbuotojai.
Kretingos rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Asta Burbienė teigė, kad dar nėra gauta informacijos, kad kas iš pedagogų dėl pakitusio COVID-19 testavimo tvarkos nesutiktų.
Duomenų apie tai, kad mokslo metams įpusėjus teks ieškoti kuo pakeisti pedagogus, neturi ir Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė.
„Dar neteko girdėti apie tokius atvejus. Tiesa, pranešta apie dvi valytojas, kurios nenorėjo testuotis už savo lėšas. Bet viena jų jau lyg ir pasiskiepijo“, – pasakojo L.Prižgintienė.
Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro duomenimis, šiuo metu COVID-19 diagnozuotas 17 pedagogų. Virusui paplitus tarp virėjų, vienas darželis porai savaičių uždarytas.