Gyvybės langelis – tai gimdymo namų sienoje įrengta speciali kapsulė, į kurią iš gatvės įdėjus naujagimį, budintį personalą pasiekia perspėjimo signalas. Specialistai skubiai pasirūpina vaiku, kuriuo negali ar nenori rūpintis motina.
Kūdikių namų direktorės pavaduotoja medicinai Jūratė Zacharkienė 15min.lt sakė, kad iš pirmo žvilgsnio naujagimė atrodė sveika.
Kaip ir visada tokiais atvejais, buvo iškviesta greitoji medicinos pagalba ir policijos pareigūnai.
Išsamiai apžiūrai mergaitė išvežta į Santariškių klinikų Vaikų ligoninės Naujagimių skyrių.
Motinai, palikusiai naujagimį saugioje vietoje, jokia baudžiamoji atsakomybė negresia. Per tris mėnesius ji gali apsigalvoti ir savo kūdikį pasiimti auginti. Įrodant tėvystę jai tektų atlikti DNR tyrimą.
Kūdikiui, paliktam gyvybės langelyje, iškart atsiveria galimybės būti įvaikintam. Neatsiradus motinai, kūdikis įvaikinamas per 3 mėnesius.
Pirmasis gyvybės langelis Vilniuje buvo atidarytas 2009 metais. Nuo to laiko jame palikta 12 vaikų: šeši berniukai ir tiek pat mergaičių.
Pirmasis pasaulyje gyvybės langelis buvo įrengtas XII amžiaus pabaigoje Vatikane, „Šventosios Dvasios“ ligoninėje, kur buvo priimami ir prižiūrimi mamų palikti kūdikiai, iki tol mirdavę gatvėje.
Prancūzijoje gyvybės langeliai atsirado XVII amžiuje. Pirmieji šiuolaikiniai gyvybės langeliai 2000 metais įrengti Vokietijoje. Taip pat kūdikių išsaugojimo įrengimai gydymo įstaigose statomi Šveicarijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Čekijoje, Japonijoje, Italijoje, Belgijoje, Slovakijoje, Vengrijoje, JAV.