Komisijos nuomone, Seimas gali nuspręsti, kokius klausimus palikti darbotvarkėje, net jei dėl klausimo įtraukimo į darbotvarkę buvo renkami parašai.
„Įsivaizduokite, kad opozicinė frakcija surenka parašus ir visas Seimas visą dieną diskutuoja dėl kokios nors 14 žmonių svarbios problemos?“ – aiškino, kodėl Seimas gali balsavimu nuspręsti įtraukti klausimą į darbotvarkę, ar ne, net jei dėl to yra surinkti reikiami parlamentarų parašai, komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas.
Tuo tarpu į komisiją kreipęsi Gintaras Songaila ir Rytas Kupčinskas pareiškė, kad daugiau kaip dešimtadalio visų Seimo narių raštišku reikalavimu klausimai į darbotvarkę įrašomi privalomai.
Primename, kad prieš kelias savaites Seimas nutarė nediskutuoti dėl „brutalaus elgesio su vaiku Garliavoje“, nors tokiai diskusijai darbotvarkėje buvo numatytas pusvalandis. Nesiimti diskutuoti apie Garliavos istoriją Seimą paragino socialdemokratai.
„Siūlome išimti iš darbotvarkės diskusiją ir palikti teisingumą vykdyti teismams, kaip ragino prezidentė ir mūsų atstovė Europos žmogaus teisių teisme, politikams nesikišti į teismo sprendimus“, – tuomet frakcijos vardu siūlė socialdemokratas Juozas Olekas.
Socialdemokratų siūlymą išbraukti diskusiją iš ketvirtadienio darbotvarkės balsavimu palaikė 72 parlamentarai, prieš buvo 14, susilaikė 4 Seimo nariai.