Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2018 07 05

Gediminas Kirkilas: parlamentarų atostogų įteisinti neįmanoma

Seimo narių atostogų konkrečiu laiku įteisinti neįmanoma, tikina Seimo Socialdemokratų darbo frakcijos narys Gediminas Kirkilas.
Seime
Gediminas Kirkilas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Jos (atostogos – 15min) vyksta, bet jų neįmanoma įteisinti konkrečiu laiku. Politikų lyderių, o gal ir daugumos parlamento narių, jeigu matuotume [darbo] valandų skaičių, jų diena daug ilgesnė negu vidutinio statistinio darbuotojo, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė Seimo narys.

– Pavyzdžiui, net jei mes ir įteisintume atostogas, o reikėtų skelbti neeilinę Seimo sesiją. Kaip tada būtų? Ką mes tada turėtume daryti, kompensuoti Seimo nariams atostogas?“

Jis teigė nežinantis nė vienos Europos Sąjungos valstybės, kur parlamentarų atostogos būtų patvirtintos įstatymu.

„Ten savaime suprantama, kad politikų darbo diena nėra normuota – beveik visa diena. Žurnalistai bet kada gali paskambinti – dieną-naktį – tu turi atsakyt, žinot klausimą, susipažint su juo, turėt informaciją. Aš neįsivaizduoju. Aš manau, kad realybėj, jeigu paskaičiuotų bent jau mano darbo dieną, aš tikrai daug daugiau valandų dirbu, negu oficialiai yra įteisinta“, – tvirtino G.Kirkilas ir dar kartą pakartojo nematantis galimybių nustatyti konkretų parlamentarų poilsio laiką.

Konstitucinis Teismas daugiau nei prieš dešimtmetį yra paskelbęs, kad Seimas privalo priimti jų darbo sąlygas nustatantį įstatymą. Teismo tikinimu, nesant reguliavimo, šiuo metu parlamentarai gali poilsiauti ir 100 dienų per metus.

Įteisinti 40 dienų Seimo narių atostogas 2017-aisiais ragino „valstiečiai“ – Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, jo pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė ir Seimo Teisės ir teisėtvarkos reikalų komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė. Visgi siūlymo nerėmė net ir koalicijos partneriai, tuomet dar neskilę socialdemokratai.

Dabartinė Seimo Socialdemokratų darbo frakcijos narė Rimantė Šalaševičiūtė yra sakiusi, kad parlamentarų atostogos yra reglamentuotos Bulgarijoje, Slovėnijoje, Makedonijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje.

„Jos yra nuo 40 iki 45 dienų. O šiaip atostogos reglamentuotos posovietinėse valstybėse: Baltarusijoje, Rusijoje, Azerbaidžane, Gruzijoje ir t.t.“, – LRT televizijos žinioms dėstė ji.

Ketvirtadienį G.Kirkilas teigė, kad Seime veikianti darbo grupė prie parlamentarų atostogų klausimo dirbo, bet sprendimų nepriėmė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos