Vos trečiadienio pavakarę išplatinę kreipimąsi į vilniečius ir miesto svečius su prašymu informuoti apie pastebėtas vietas, kur panaudotos senosios raudonojo granito ir juodojo bazalto plytelės iš Gedimino prospekto, jau ketvirtadienį savivaldybės darbuotojai galėjo trinti iš pasitenkinimo rankas. Jie jau turėjo bent keturių vietų sąrašą, kur tokios trinkelės gali būti paklotos.
Teko nusivilti
Tačiau taisyklė, kad lietuviai mėgsta skųsti savo kaimynus, pasitvirtino. Pirmasis patikrinimas šalia Rotušės aikštės pačioje Vilniaus senamiesčio širdyje buvo betikslis – lauko kavinė išklota pačiomis paprasčiausiomis betoninėmis plytelėmis.
Nusivylimas savivaldybės tikrintojų laukė ir Trakų rajone, kur neva turėjo būti šiomis plytelėmis išgrįstas sodybos kiemas, ir vienoje sostinės sodų bendrijų.
Tik šalia Vievio esančios kavinės „Keturios sostinės“ kieme sudėtos nelygios, vietomis nuskilusiais kraštais trinkelės tikrintojams pasirodė lygiai tokios pačios, kaip kadaise buvusios Gedimino prospekte.
„Matosi, kad trinkelės yra analogiškos, kaip buvo Gedimino prospekte. Norėjau pažiūrėti, kada pastatyta kavinė, bet tai matosi ant jos fasado – 2006-ieji. Tuomet kaip tik buvo pats Gedimino prospekto rekonstrukcijos įkarštis“, – teigė Vilniaus savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento atstovas Gintautas Niaura.
Mano radę apie 600 kv.m
Apėjęs kiemą G.Niaura suskaičiavo, kad yra paklota apie 600 kv.m trinkelių. Tarp daugybės juodų bazalto plytelių puikavosi ir bent viena raudona.
Tačiau pareikšti pretenzijų kavinės atstovams Vilniaus savivaldybė negali – tai jau yra ne sostinės teritorijoje esanti įstaiga. Jeigu būtų rasta trinkelių mieste, Viešosios tvarkos skyriaus specialistai galėtų surašyti faktinių duomenų patikrinimo aktą. Kaltininkų ieškoti bet kokiu atvejų teks teisėsaugai.
Vienas kvadratinis metras senųjų plytelių buvęs įvertintas apie 200 Lt, tačiau visiems norintiems jos nebuvo pardavinėtos. „Tik su miesto valdžios žinia. Tarkim, yra įsigijusi Bernardinų bažnyčia, tai ten viskas sutvarkyta, turime visus dokumentus“, – aiškino G.Niaura.
Trinkelių likučiai sudėti Troleibusų parko teritorijoje Viršuliškėse. Ten dar yra apie 1,2 tūkst. kv.m sveikų ir apie 300 kv.m suskilinėjusių plytelių.
Pasiskundė komisijos posėdyje
Apie tai, kad po renovacijos dingo apie 9 tūkst. kv.m senųjų prospekto trinkelių, A.Zuokas prabilo trečiadienio rytą apsilankęs Seimo Antikorupcijos komisijos posėdyje. Esą iš viso plytelių buvo apie 16 tūkst. kv.m, 5 tūkst. kv.m pakloti kitur, dar 2 tūkst. kv.m yra sandėlyje, o kur likusi dalis – niekas nežino.
Buvęs sostinės vicemeras ir „Vilniaus kapitalinės statybos“ direktoriaus pavaduotojas Stanislovas Šriūbėnas, kurio vardas nuolat minimas kaip vieno iš kaltininkų dėl nekokybiškos prospekto renovacijos, tvirtina, kad plytelės negalėjo dingti, nes didžioji jų dalis buvo sutrupėjusi, tad galbūt paprasčiausiai buvo susmulkintos ir panaudotos sostinės gatvių tiesimui. G.Niaura užtikrino, kad tokių duomenų nėra.