„Stancikienės elgesyje nenustatyta nusikaltimo, kurį būtų įvardinti, kaip grasinimą, požymių“, – BNS pirmadienį sakė Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Aurelija Juodytė.
Prokuroras KNNP vadovę įvertino tik nemandagiai kalbėjus ir tai esąs tik etikos dalykas. Kiek anksčiau skundo dėl A.Stancikienės elgesio nusprendė netirti ir Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).
„VTEK nepriklauso vertinti skunde nurodytų aplinkybių, todėl ta informacija perduota Generalinei prokuratūrai. Skunde teigiama, kad buvo daromas psichologinis spaudimas, o tai galimai turi Baudžiamojo kodekso požymių – grasinimas valstybės tarnautojui atliekant tarnybines pareigas“, – BNS yra sakęs VTEK Tarnybinės etikos normų pažeidimų tyrimo skyrius laikinasis vedėjas Gediminas Sakalauskas.
Skundą dėl KNNP vadovės Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai perdavė Aplinkos ministerija.
G.Sakalausko teigimu, Aplinkos ministerijos Teisės ir personalo departamento Kontrolės skyriaus vedėjos Onos Bubnelienės parašytame pareiškime piktinamasi A.Stancikienės elgesiu.
O.Bubnelienė teigia, kad liepos pradžioje jai paskambino A.Stancikienė ir „šaukdama, rėkdama agresyviai kalbėjo apie skundo (...) tyrimo rezultatus“.
„KNNP direktorė A. Stancikienė grasino man ir gąsdino, sakydama, kad „padarys viską, kad būčiau išmesta į gatvę, o taip pat būtų sugadinta A.Paulausko politinė karjera“, gąsdino, kad pažymą atiduos žurnalistams ir kreipsis į teisėsaugos institucijas“, – rašoma O.Bubnelienės pareiškime.
Jame pažymima, kad KNNP vadovės pyktį sukėlė patikrinimas, per kurį esą nustatyti sistemingi KNNP pareigūnų Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo, darbo drausmės pažeidimai. Šio tyrimo metu nustatyta, kad KNNP darbuotojai vėluoja į darbą, savaitgaliais naudojasi tarnybiniais automobiliais. Pati A.Stancikienė šiuos pažeidimus neigia.