„Gal jūs pats nusprendėte po tokių diskusijų pasitraukti?“ – po Seimo sprendimo nepritarti Generalinės prokuratūros ataskaitai Seimo koridoriuje D.Valio pasiteiravo žurnalistai.
Tačiau generalinis prokuroras pareiškė rimtų diskusijų Seime neišgirdęs ir pats trauktis neketinąs.
„Po kokių diskusijų? Po bylų sąrašo ir pasakymo, kuri byla ir kaip turi būti išsispręsta? Iš tikrųjų nenorėčiau nė vieno klausimo konkrečiai vertinti. Jūs vertinkite, kas čia vyko. Aš, kaip specialistas, neišgirdau nė vieno skaičiaus iš mano ataskaitos, išreikštos abejonės juo ir klausimų, susijusių su ataskaita. Girdėjau tik kalbas apie konkrečias bylas ir nepriimtinus kažkam jų sprendimus“, – piktinosi D.Valys.
Pasak jo, dabar reikia palaukti, kol bus išsakyti aiškesni priekaištai. Klausiamas, ar turi prezidentės palaikymą, D.Valys teištarė vieną žodį „pažiūrėsim“.
Generalinis prokuroras pabrėžė Seimo sprendimą nepritarti ataskaitai vertinantis kaip rimtą signalą dėl prokuratūros veiklos.
„Bet, kad priimčiau kardinalų sprendimą, man trūksta duomenų“, – pridūrė jis.
Generalinis prokuroras sakė žymėjęsis kiekvieno Seimo nario pastabas ant lapo, bet nieko išskirtinio apie ataskaitą neišgirdęs, todėl dabar lauksiąs konkrečių argumentų, kodėl jis dirba blogai.
„Niekada nesilaikiau įsikibęs tos kėdės“, – klausiamas, ar jam argumentus turėtų išsakyti prezidentė, teigė D.Valys.
Ketvirtadienį Seimas nepritarė generalinės prokuratūros ataskaitai už 2012 metus.
Už tai, kad ataskaitai būtų nepritarta, balsavo „darbiečiai“, „tvarkiečiai“, dalis socialdemokratų, liberalai, „Drąsos kelio“ partijos frakcijos nariai. Generalinio prokuroro pusėn stojo dauguma konservatorių, Lenkų rinkimų akcijos nariai, keli socialdemokratai.
Išvis už tai, kad ataskaitai turi būti nepritarta, balsavo 72, prieš buvo 18, susilaikė 12 Seimo narių.
Pagal Seimo pavasario sesijoje padarytus Statuto pakeitimus, dabar Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetui pavesta teikti Seimui nutarimą, kuriuo bus siūloma prezidentei atleisti D.Valį iš generalinio prokuroro pareigų. Toks nutarimas Seimui bus teikiamas ketvirtadienį.
Tiesa, prezidentė siūlymu nebūtų įpareigojama to padaryti, nes, pagal Konstituciją, generalinį prokurorą Seimo pritarimu skiria ir atleidžia prezidentas.
Prezidentė: Darbo partijos balsais paremta Seimo nuomonė nėra pagrindas atleisti generalinį prokurorą
Antradienį Seimui nepritarus prokuratūros praėjusių metų ataskaitai, prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad su Konstitucija prasilenkiantys Seimo spendimai gresia teisėsaugos institucijų politizavimu.
„Tiesioginį interesą turinčios teisiamos Darbo partijos balsais paremta Seimo nuomonė nėra pagrindas atleisti generalinį prokurorą“, – teigiama portalui 15min.lt prezidentūros atsiųstame pranešime.