„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Genocido centras bendradarbiaus su Vengrijos valstybės saugumo istorijos archyvu

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC) pasirašė sutartį su Vengrijos valstybės saugumo istorijos archyvu, ji leis centro istorikams naudotis šios įstaigos turimais dokumentais.
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro nuotr.
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro nuotr.

Pasak centro pranešimo, tai numatančią sutartį ketvirtadienį pasirašė LGGRTC generalinis direktorius Arūnas Bubnys ir Vengrijos valstybės saugumo istorijos archyvo generalinis direktorius Csehas Gergo Bendeguzas (Če Gergo Bedeguzas).

Anot pranešimo, šis susitarimas žymi naują etapą dviejų institucijų bendradarbiavime, orientuotame į totalitarinių režimų istorijos tyrimus bei jų aukų atminimo įamžinimą.

Pagal sutartį abi šalys bendradarbiaus rengiant ir vykdant istorinius, archyvinius bei sociologinius tyrimus, dalysis istoriniais dokumentais ir organizuos bendrus edukacinius renginius, parodas bei mokslines konferencijas. Dėmesys bus skiriamas informacijos apie komunizmo nusikaltimus ir pasipriešinimo judėjimus sklaidai.

„Ši sutartis atveria naujas galimybes bendram Lietuvos ir Vengrijos istorijos tyrimų plėtojimui. Drauge galėsime efektyviau tyrinėti totalitarinių režimų nusikaltimus ir perduoti šias žinias ateities kartoms“, – pranešime cituojamas A. Bubnys.

Pasak jo, šis bendradarbiavimas prisidės ne tik prie mokslinių tyrimų, bet ir prie platesnio istorinės atminties puoselėjimo Europoje.

Anot Vengrijos valstybės saugumo archyvo vadovo, Lietuvos ir Vengrijos istorijos dalijimasis turi svarbią reikšmę kuriant bendrą supratimą apie XX amžiaus totalitarinių režimų palikimą.

„Lietuvos nepriklausomybės atgavimo istorija yra įkvepianti ir norime kartu darbuotis, išryškindami mūsų valstybėms svarbių rezistencinių įvykių atmintį, tuometes reakcijas. Šios istorijos pamokos turi būti išmoktos, o dokumentus geriausiai prakalbina mokslininkai“, – sakė jis.

Sutartyje taip pat numatyta keistis mokslinėmis publikacijomis, bendradarbiauti rengiant naujus projektus bei populiarinti abiejų šalių istorinius pasiekimus tarptautiniu mastu.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras ir Vengrijos valstybės saugumo archyvas bendradarbiavimo sutartį pasirašė trejų metų laikotarpiui, numatant galimybę ją automatiškai pratęsti. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs