Iki šio aprašo patvirtinimo laisvės atėmimo vietų įstaigose dirbantiems kinologams įstaigos vadovo įsakymu galėjo būti skiriama iki 20 procentų pareiginės algos dydžio priemoka, nustatyta Vidaus tarnybos statute. Todėl skirtingose įstaigose dirbantys kinologai gaudavo nevienodo dydžio priemokas. Suvienodinus šių priemokų skyrimo dydį, tikimasi, kad skaniukų pareigūnų pagalbininkams iš savo kišenės pareigūnams pirkti nebereikės. Taip pat papildytas ir suvienodintas tarnybinių šunų amunicijos krepšelis.
Kinologai, dresuojantys tarnybinius šunis paieškai, bus aprūpinti priemonėmis, skirtomis kratoms atlikti – pincetais, daugiafunkcinėmis replėmis, žibintuvėliais ir kt.
„Taip pat rengiamas naujas tvarkos aprašas, reglamentuojantis bausmių vykdymo sistemos pareigūnų uniformas. Jame anksčiau niekada nebuvo kalbama apie kinologų uniformas, o dabar numatyta kinologų specialioji apranga“, – sako Kalėjimų departamento Saugumo valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Tomas Masiulionis.
Bausmių vykdymo sistemos kinologų aprūpinimą gerinti planuojama ir ateityje. Ši profesija bausmių vykdymo sistemoje, palyginti su kitomis teisėsaugos institucijomis, gana nauja. Kinologų centras įsteigtas tik 2015 metais.
Šiuo metu laisvės atėmimo įstaigose dirba 15 kinologų su tarnybiniais šunimis. Jie dalyvauja kratose, tikrina siuntinius, korespondenciją, į įstaigas atvažiuojančias transporto priemones, atvykusių nuteistųjų bagažą, taip pat bendrąsias ir gyvenamąsias nuteistųjų patalpas ir ieško uždraustų daiktų. Tarnybiniai šunys išmokyti ieškoti narkotinių, psichotropinių medžiagų, kai kurie geba išskirtinai užuosti, aptikti nuteistųjų paslėptus mobiliuosius įrenginius. Vienas keturkojis pareigūnas parengtas riaušėms malšinti. Jis geba su specialiu antsnukiu smūgiuoti ir ginti pataisos įstaigų darbuotojus.