2017 10 10

Gintautas Paluckas maištininkų vietoje iš partijos trauktųsi pats ir nesibylinėtų: „Per prievartą mylimas nebūsi“

Lietuvos socialdemokratų partijos prezidiumas antradienį vakare nusprendė, kad galutinis frakcijos maištininkų, nesilaikiusių partijos tarybos sprendimo trauktis į opoziciją, likimas bus išspręstas šeštadienį tarybos posėdyje. Ten socialdemokratai nutars, ar maištininkai nusipelnė būti šalinami iš partijos. Nė vienas iš prezidiumui priklausančių maištininkų antradienio posėdyje nepasirodė.
Gintautas Paluckas ir Rasa Budbergytė
LSDP prezidiumo posėdžio akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Viena iš Seimo maištininkų – Seimo vicepirmininkė Irena Šiaulienė antradienį ryte žurnalistams žadėjo, kad atvyks į prezidiumo posėdį, tačiau jame nepasirodė. Neatėjo ir kiti prezidiumui priklausantys maištininkai – du buvę partijos pirmininkai Algirdas Butkevičius ir Gediminas Kirkilas, bei socialdemokratų frakcijos Seime seniūnas Andrius Palionis.

Visi jie jau šeštadienį gali būti išmesti iš partijos, jei patys nenuspręs iš jos pasitraukti.

Tačiau LSDP nariams, save ateityje dar siejantiems su šia partija, nėra naudinga laukti, kol bus išmesti.

Pagal Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) statutą, jei partijos narys išeina pats, grįžti į partijos gretas gali po dvejų metų. Jei LSDP narys pašalinamas iš partijos, šis „poilsio“ laikas ilgesnis – treji metai.

G.Paluckas partijos pirmininku išrinktas balandžio mėnesį dvejų metų kadencijai. Seimo rinkimai įvyks po trejų metų, tad vilčių, kad G.Paluckas nebebus perrinktas ir bus galima grįžti į partiją ir dar spėti patekti į jos rinkimų sąrašus, turintiems socialdemokratams yra parankiau trauktis patiems.

Tačiau kol kas nė vienas iš dešimties šalinamų politikų pats neparašė pareiškimo dėl išstojimo iš partijos.

Jei to nepadarys iki šeštadienio, socialdemokratų partijos taryba balsuos dėl jų pašalinimo.

G.Paluckas sako, kad pasitraukti maištininkai gali iki paskutinės minutės.

„Iki paskutinės akimirkos. Iš principo Statutas numato išstojimo iš partijos tvarką – žodžiu arba raštu. Užtenka feisbuke parašyti ir praktiškai tu – ne partijos narys“, – teigė G.Paluckas.

Pats partijos pirmininkas pasitraukimą iš partijos savo noru laikytų garbingesniu poelgiu. Klausiamas, ką pats darytų maištininkų vietoje, G.Paluckas nesudvejojo.

„Aš džiaugiuosi, kad man nereikia rinktis ir partija pasirinko mane. Šioje situacijoje aš manau, kad apsisprendimas trauktis iš partijos būtų logiškiausias ir racionaliausias“, – sakė jis.

Pasak G.Palucko, būtų keista, jei kai kurie šalinami iš partijos politikai nutartų į ją bandyti sugrįžti teisminiu keliu.

„Politinių procesų teisminiu keliu neišspręsi ir per prievartą mylimas nebūsi. Jei partija priims sprendimą šalinti, tai bus šalinimas. Per teismą mėginti grįžti yra labai neperspektyvu“, – sakė jis.

Išmetimo iš partijos nuobaudą dešimčiai Seimo narių socialdemokratų siūlo taikyti socialdemokratų Etikos ir procedūrų komisija.

Šalinti iš partijos siūloma visus socialdemokratus, bet kokia forma pritarusius „frakcijų koalicijos“ sutarčiai su „valstiečiais“.

Tokių yra dešimt: Juozas Bernatonis, Antanas Vinkus, Artūras Skardžius, Irena Šiaulienė, Rimantė Šalaševičiūtė, Algirdas Butkevičius, Rimantas Sinkevičius, Andrius Palionis, Gediminas Kirkilas ir Mindaugas Bastys.

Parlamentarai, kurių elgesį šeštadienį svarstė Etikos komisija, buvo kviesti į posėdį, tačiau nė vienas iš jų neatvyko. Savo raštu pateiktuose paaiškinimuose Etikos komisijai socialdemokratai ginčija LSDP tarybos sprendimo pasitraukti į opoziciją teisėtumą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų