Automobilių plovykloje dirbantis 24 metų D.Aleksandravičius buvo pripažintas kaltu dėl vairavimo be teisių, be draudimo ir išgėrus, automobilio panaudojimo be savininko žinios ir greitosios medicinos pagalbos darbo sutrukdymo.
Be to, nustatyta, kad vyras pasipriešino pareigūnams, kai nereagavo į jų reikalavimus sustabdyti nuvarytą transporto priemonę.
Vagis su švyturėliais
Teisme prokuroras Darrenas Matraversas papasakojo, kad greitosios medicinos pagalbos darbuotojai gegužės 2 dienos naktį pagal iškvietimą atvyko padėti galvą susižeidusiam žmogui.
Medikai pasistatė automobilį šalikelėje ir nepasivarginę mašinos užrakinti bei palikę viduje raktelius skubėjo jam suteikti nukentėjusiajam pirmąją pagalbą.
Tačiau vos medikai išlipo iš „Volvo V70“, į ją įsėdo D.Aleksandravičius.
„Medikai išgirdo, kaip užsitrenkė automobilio durelės, atsisuko, o tuo metu mašina jau pajudėjo iš vietos su tebežybsinčiais švyturėliais. Staiga jie suprato, kad automobilį pavogė“, – kalbėjo prokuroras.
Bėglys nestojo
Jis pabrėžė, kad medikai nė nespėjo iš mašinos pasiimti medicininės įrangos, todėl negalėjo suteikti nukentėjusiajam tinkamos pagalbos.
Jam atrodė, kad tai geras pokštas, – sakė prokuroras.
„Apie įvykį tuoj pat buvo pranešta policijai. Pareigūnai nustatė mašinos buvimo vietą. Tuo metu jo švyturėliai jau buvo išjungti. Nuvarytą automobilį pavesta sugauti keturiems policijos ekipažams. Visi jie persekiojo bėglį, bet jis apie dvi mylias važiavo nepaklusdamas reikalavimams sustoti. Pavogtas automobilis sustojo tik blokavus kelią“, – pasakojo prokuroras.
Sustabdę bėglį policininkai patikrino D.Aleksandravičiaus blaivumą. Paaiškėjo, kad alkoholio kiekis triskart viršija leidžiamą ribą. Be to, lietuvis neturėjo draudimo ir vairuotojo pažymėjimo.
Norėjo pajuokauti
Vyras tikino, kad nepamena, kaip medikai atvyko pas sužeistą vyrą, tačiau pripažino atsimenantis, kad įsėdo į greitosios pagalbos automobilį.
„Jam atrodė, kad tai geras pokštas. Policijai jis tvirtino neketinęs pavogti mašinos ar kam nors perduoti. Jis iki galo nesuprato, ką daro“, – teigė D.Matraversas.
Medikai išgirdo, kaip užsitrenkė automobilio durelės, atsisuko, o tuo metu mašina jau pajudėjo iš vietos su tebežybsinčiais švyturėliais.
Advokatė Ruth Draisey pripažino, kad jos ginamasis iš pradžių nemanė darantis nusikaltimą.
„Dabar jis labai gailisi ir nebeturi jokių iliuzijų, kad jo nusikaltimas gali būti laikomas tik pajuokavimu. Tai buvo kvaila klaida, kurią padarė niekada anksčiau nenusikaltęs žmogus. Jis buvo per daug išgėręs, kai sugalvojo, kad tai gali būti juokinga“, – teigė ji.
Taip pat advokatė pažymėjo, kad vyras galbūt taip nutarė pasirodyti prieš kartu vakarojusį draugą.
Skirta lygtinė bausmė
Teisme buvo pateikta informacija, kad D.Aleksandravičius Anglijoje gyvena ir dirba nuo 2009-ųjų.
Už pasivažinėjimą greitosios pagalbos automobiliu jam skirti trys mėnesiai nelaisvės bausmę atidedant metams. Taip pat lietuviui liepta 200 valandų dirbti neatlygintinai ir sumokėti 315 svarų baudą. Be to, vyras dvejiems metams prarado teisę vairuoti.
Viena iš teisėjų Rosemary Lynas skelbdama sprendimą pabrėžė, kad istorija galėjo baigtis kur kas liūdniau, nes medikai dėl vagystės negalėjo suteikti tinkamos pagalbos nukentėjusiajam.
„Jūs išsigabenote medicininę įrangą ir nė nesustojote, kai pareigūnai bandė jus sustabdyti. Tai labai rimtas nusikaltimas“, – į D.Aleksandravičių kreipėsi teisėja.