„Galiu tik su nustebimu sutikti žinią, kad atsakingi politikai neetiški ir tokį klausimą kelia, kai tam jokio pagrindo nebuvo. Aš manau, kad tai yra neatsakingas, neapgalvotas pareiškimas, ir, aišku, jis buvo kenksmingas, sukeliantis nepasitikėjimą Lietuvos žmonėse, o tuo pačiu galėjo paveikti labai neigiamai ir užsienyje“, – trečiadienį žurnalistams sakė V.Adamkus.
K.Glaveckas praėjusią savaitę pareiškė, kad dabar įvedant eurą, litai į eurus tikriausiai būtų keičiami kitokiu nei dabar santykiu.
Šalies vadovas sakė besitikintis, jog ateityje atsakingas pareigas einantys politikai labiau pasvers savo žodžius. „Tai yra gera pamoka, kuri, tikiuosi, niekad nepasikartos, ypač tų žmonių, kurie labai gerai supranta padėtį“.
Kol šalies vadovas BFK vadovo galvos nereikalauja, Seimo socialdemokratai jau surinko reikalingą kiekį parlamentarų parašų, leidžiančių Seime pradėti svarstyti nepasitikėjimą komiteto vadovu K.Glavecku.
Socialdemokratai teigia, kad patyręs politikas turi atsakyti už „pamąstymų nacionalinės valiutos devalvacijos klausimais sukeltas pasekmes visuomenėje“.
Pasiūlymas atleisti Seimo pareigūną ar valstybės institucijos vadovą, kurį skiria Seimas, turi būti svarstomas, kai tai motyvuotu raštu pateikia Seimo valdyba, komitetas ar ne mažiau kaip penktadalis Seimo narių – t.y. 29 parlamentarai.
K.Glaveckas praėjusią savaitę pareiškė, kad dabar įvedant eurą, litai į eurus tikriausiai būtų keičiami kitokiu nei dabar santykiu. Po poros dienų pasklidus gandams dėl santykio pakeitimo, šalies bankus savaitgalį užplūdo žmonės, masiškai litus keitę į eurus.
Tačiau vėliau parlamentaras teigė buvęs neteisingai suprastas ir pareiškė, kad šiuo metu nei politinio, nei ekonominio būtinumo devalvuoti litą nėra.