Tarp apdovanotųjų – Ignas Budvytis, studijuojantis viename seniausių Jungtinės Karalystės Kembridžo universitete, čia baigęs bakalauro studijas. Jis mano, kad emigracija turi ir pliusų, ir minusų.
„Dideli minusai – nėra kam dirbti ar nebus kam dirbti savo šalyje. Antra vertus, žmonės išvažiuoja, nes nemato galimybių čia pritaikyti savo gabumus ar nemato perspektyvų, kad čia galės gauti tokį išsilavinimą, kokį įgytų svetur“, – sako jis.
„Globalios Lietuvos lyderiai“ tarybos narys Vladas Lašas sako, kad informacijos amžius jau baigėsi. Dabar tinklų, ryšio amžius. Atsiveria puikios galimybės ir dirbti, ir mokytis geriausiuose universtitetuose, daryti pokyčius, kurie galbūt svarbūs ne tik Lietuvai.
Reikia ieškoti tų žmonių, šaknimis susijusių su Lietuva, kurie galėtų savose šalyse tapti savotiškais Lietuvos ambasadoriais.
„Mes negalime pamiršti šiuo metu svetur esančio žmogaus, būtina palaikyti su juo kuo glaudesnį ryšį. Emigracija iš esmės vertinama, kaip neigiamas dalykas. Jauni žmonės išvažiuoja, valstybė silpsta, nėra kam uždirbti pensijų", – teigia V.Lašas.
Jis mano, kad jeigu ilgai šnekėsime ir akcentuosime tik emigracijos pavojus, praleisim laiką, galimybes, nesugebėsime rasti tų, kurie galėtų mums padėti.
„Reikia ieškoti tų žmonių, šaknimis susijusių su Lietuva, kurie galėtų savose šalyse tapti savotiškais Lietuvos ambasadoriais. Turim siekti, kad tos sėkmės istorijos būtų pagausintos dešimteriopai. Ta kritinė masė, kuri atsiranda aplink tokią sėkmės istoriją, gali pakeisti visą šalį,“ – įsitikinęs V.Lašas.