Anot ministerijos, tai padės sustiprinti GMP brigadas ir padidinti paramediko profesijos prestižą. Šiuo metu į iškvietimus vykstančias GMP brigadas sudaro du sveikatos priežiūros specialistai ir paramedikas arba vairuotojas.
„Vairuotojų įgyta paramediko kvalifikacija leis komandoje su asmens sveikatos priežiūros specialistais įvertinti paciento būklę, teikti būtinąją medicinos pagalbą kasdienėse ir ekstremaliose situacijose, taikyti prevencines medicinos priemones, atlikti saugius kėlimo ir transportavimo veiksmus“, – sako SAM Asmens sveikatos departamento Pirminės sveikatos priežiūros, odontologijos ir medicininės reabilitacijos skyriaus patarėja Viktorija Buzytė.
Pasak SAM, skubiosios medicinos pagalbos profesinio bakalauro studijų programą Lietuvoje teikia trys aukštosios mokyklos – Kauno kolegija (studijos anglų k.), Šv. Ignaco Lojolos kolegija ir Panevėžio kolegija.
Paramediko profesinio mokymo programą teikia ugdymo institucijos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Utenoje ir Zarasuose.
Vidurinį išsilavinimą įgijusiems asmenims profesinio mokymo programa trunka dvejus metus, o įgijusiems vieną ar daugiau kvalifikacijų – 1,5 metų.
Ją baigusieji geba vertinti žmogaus kūno anatomiją, fiziologiją, teikti pirmąją pagalbą, atlikti pradinį nukentėjusiojo gaivinimą. Taip pat teikti pagalbą ekstremalių situacijų metu.
Siekiantiems tapti paramedikais sudaromos galimybės derinti mokslus su darbu.