Kilo mintis
„Miesto parke vaikšto daugybė tėvų su vaikais, vyresnių žmonių. Jie čia ateina pasivaikščioti, mat parkas yra tokia ramybės oazė. Dažnai parke žmonės pamato įvairių paukščių, jais grožisi.
Man kilo mintis, kad žmonės galėtų ne tik grožėtis laukiniais parko paukšteliais, bet juos ir pamaitinti.
Ir paukšteliams būtų naudinga, ir vaikams malonu. Tai visapusiškai naudinga akcija“, – dėstė aplinkosauginės akcijos sumanytojas R.Linevas.
Pagamino ir pakabino
R.Linevas kartu su savo įmonės darbuotojais miesto parke pakabino pačių pagamintas lesyklėles.
„Gaminome jas kartu su darbuotojais. Jos pritaikytos mažiesiems paukšteliams. Kiekvienas, apsilankęs parke, į lesyklėles gali įpilti nesūdytų saulėgrąžų ir taip prisidėti prie laukinių paukštelių gerovės.
Paukštelių lesinimas ir jų stebėjimas yra labai malonus dalykas, tai meditacija, sveika žmogui“, – aiškino miesto parko seniūnaitis ir savamokslis aplinkosaugininkas.
Specialistų nuomonė
Miesto parko seniūnaičio nuomonei pritaria ir žymiausias Lietuvos gamtininkas, Aplinkos ministerijos darbuotojas, profesorius Selemonas Paltanavičius.
„Paukščių stebėjimas ir ramina, užburia. Tai savotiška meditacija.
Pasidalinkime gerumu su mažaisiais savo draugais paukščiais ir jie atsidėkos savo čiulbėjimu“, – pabrėžė S.Paltanavičius.
Kaip maitinti?
S.Paltanavičius dalijasi patarimais, kaip reikėtų maitinti mažuosius mūsų krašto paukštelius.
„Saulėgrąžomis papirksite visus visus paukščius. Grūdų nelesa nei zylės, nei žvirbliai, bet jei lesykloje apsilanko kėkštai, svilikai, žaliukės, bukučiai, tai tie ir grūdų neatsisakys.
Galima pakabinti nesūdytų, pabrėžiu nesūdytų taukų ar lašinių.
Jei norime padėti savo mažiesiems draugams, elkimės sąžiningai.
Negalima duoti juodos duonos, nes paukščiai jos neles, ten yra visokių priedų, o jie žalingi paukščiams“, – patarė Lietuvos gamtininkas.