2016 01 21

Gražina Leščinskienė per mėnesį sužinos, ar galės matytis su sūnumi

Šią savaitę Norvegijos Kristiansiundo mieste Nordmiorės pirmosios instancijos teismas išnagrinėjo Lietuvos pilietės Gražinos Leščinskienės skundą, kuriuo buvo prašoma panaikinti Norvegijos vaikų teisių apsaugos tarnybos „Barnevernet“ sprendimą apriboti moteriai motinystės teises ir uždrausti matytis su sūnumi Gabrieliumi.
Gražina Leščinskienė, Gabrieliaus mama
Gražina Leščinskienė, Gabrieliaus mama / TV 3 Play iliustr.

Antradienį sukaks metai, kad G.Leščinskienei uždrausta matytis su sūnumi Gabrieliumi, kurį pernai sausį jos brolis bandė išvežti į Lietuvą. Sūnaus auginti G.Leščinskienei Norvegijos vaiko teisių tarnybos nebeleidžia nuo 2014 metų vasaros. Tačiau iki pernai sausio moteris galėjo nuolat susitikti su atžala. Per vieną tokių susitikimų ir įvyko vaiko „pagrobimas“.

Po jo G.Leščinskienei buvo uždrausta su sūnumi susitikti ir net bendrauti telefonu ar internetu.

Dabar moteris sūnaus globą ar bent leidimą su juo matytis bando atgauti teisiniu keliu. 

Mano tikslas yra sūnų susigrąžinti. Kad būtų sudarytas planas, kaip jis bus grąžinamas. Jei to pasiekti nepavyks, tikiuosi, kad bent jau leis susitikimus, – sakė G.Leščinskienė.

Dar pernai padedama advokatės moteris surašė skundą, kuriuo siekia, kad sprendimas atimti iš jos motinystės teises būtų panaikintas arba bent jau būtų sugrąžinta galimybė nuolat su berniuku pasimatyti.

Skunde buvo teigiama, kad vaikas iš mamos jau pernai vasarą skubos tvarka buvo paimtas dėl abejotinų priežasčių, nes pagrindiniu argumentu buvo nurodyta, kad vaiką reikėjo skubiai paimti dėl to, kad motina turi ketinimų jį išvežti į Lietuvą.

Be to skunde suabejota, ar  pernai Norvegijos Miorės ir Rumsdalės apskrities komisija elgėsi teisėtai, kai vienbalsiai, ir nė neatlikusi psichologinės ekspertizės, nusprendė motinystės teises iš G.Leščinskienės atimti.

Dabar šis skundas pasiekė teismą. Po intensyvaus dvi dienas trukusio bylos nagrinėjimo G.Leščinskienė nusiteikusi optimistiškai. Ji tikino, kad dauguma liudininkų kalbėjo jos naudai ir teisėjo klausimai buvę objektyvūs. 

„Teismas ganėtinai sunkus buvo, nes užsitęsė viskas, dėl oro sąlygų vėlavimai buvo, bet po visko esu nusiteikusi gana pozityviai, kadangi daugelyje dalykų buvo suabejota dėl tarnybos darbo ir, sakyčiau, daug objektyviau, daug daugiau dėmesio kreipiama buvo į tarnybos veiksmų trūkumus. Liudininkų parodymai man labai padėjo, nes pirmuose svarstymuose nebuvo jokių liudininkų“, – 15min ketvirtadienį sakė G.Leščinskienė. 

Teisme G.Leščinskienės naudai liudijo jos brolis, jos psichologė ir dar du žmonės. Taip pat buvo apklausta „Barnevernet“ darbuotoja ir psichologas. 

„Mano tikslas yra sūnų susigrąžinti. Kad būtų sudarytas planas, kaip jis bus grąžinamas. Jei to pasiekti nepavyks, tikiuosi, kad bent jau leis susitikimus“, – vylėsi moteris. 

Teismas sprendimą priimti per 1–4 savaites. 

Kur šiuo metu gyvena jos sūnus Gabrielius, G.Leščinskienė nežino. Jai pranešta, kad jį globoja dirbantys vyras su žmona. 

Moteris bandė pasiekti, kad sūnus būtų globojamas lietuvių šeimoje, tačiau to padaryti nepavyko, nes esą lietuvių bendruomenė nedidelė ir žinia, kur yra berniukas, esą greitai galėjo pasklisti. 

Berniukas iš G.Leščinskienės šeimos buvo paimtas 2014 metų birželio 11 dieną.

Pernai sausį per susitikimą su motina vaikas dingo. Netrukus jis buvo surastas Švedijoje su G.Leščinskienės broliu. 

VIDEO: Norvegijoje gyventi palikto berniuko močiutė: gal kiekvienam reikia tai išgyventi, kad suprastų

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų