„Jie patys mus surado“, – neslėpė džiaugsmo V.Eidėjus.
Gražutės regioniniame parke taip pat nuolat savanoriauja 3 savanoriai iš užsienio, čia atvykę pagal Europos savanorių tarnybos (EST) projektą.
„Taip pat įgyvendiname ir kitus Erasmus + EST trumpalaikės savanorystės projektus, jų metu 1 mėnesiui į parką atvyksta 12 savanorių iš įvairių šalių – pradedant Armėnija, Airija ir Latvija, baigiant Bulgarija“, – jaunuolių, nusprendusių savanoriauti būtent čia, geografiją vardijo V.Eidėjus.
Gražutės regioniniame parke taip pat nuolat savanoriauja 3 savanoriai iš užsienio, čia atvykę pagal Europos savanorių tarnybos (EST) projektą.
„Tam, kad atvyktų savanoriai iš užsienio tenka nemažai paplušėti. Pabandykit įtikinti jaunuolį iš Singapūro atvažiuoti savanoriauti į Salaką o ne į Borneo“, – apie užsieniečių pritraukimo į Zarasų ir Ignalinos rajonus iššūkius šypsodamasis kalbėjo Gražutės regioninio parko vyriausiasis specialistas.
Po savanorystės įspūdžių užtenka ilgam
Savanoriauti pasiryžusius užsieniečius į Gražutės regioninį parką pritraukti gali būti ir sunku, tačiau šias apylinkes žinantiems jaunuoliams iš Lietuvos parkas atrodo idealia vieta, siekiant suprasti ką norima veikti gyvenime. Kaip teigė viena iš čia savanoriavusių merginų Giedrė Garuolytė, apie savanorystę Gražutės regioniniame parke ji sužinojo iš savo pažįstamos.
„Turiu pažįstamą, dirbančią Salake. Ji žinojo, kad domiuosi savanorystėmis, tad išgirdusi, jog parkas ieško savanorių, pasiūlė man. Pamaniau, jog šis regioninis parkas yra puiki vieta įgyti norimų įgūdžių. O kur dar čionykštės gamtos gražumas“, – savo pasirinkimą aiškino G.Garuolytė.