Kaip 15min.lt žurnalistui sakė Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono viešųjų ryšių karininkas kpt. Irmantas Genevičius, greta Šančius su Panemune jungusio ir praėjusio metų pabaigoje susprogdinto tilto liekanų buvo aptikta nuo Antrojo pasaulinio karo laikų užsilikusi rusiška 120 mm minosvaidžio mina ir rusiška prieštankinė imitacinė mina TM-62.
„Minosvaidžio mina buvo aprūdijusi. Bet mes ją galėjome transportuoti, vietoje sprogdinti jos nereikėjo. Rasti sprogmenys išgabenti į Kazlų Rūdos poligoną ir saugiai sunaikinti“, – sakė kpt. I.Genevičius.
Pasak kariškio, sprogmenys rasti tvarkant susprogdinto tilto prieigas. Jie aptikti žemėje.
„Tikrai nebuvo įstrigę betono likučiuose. Sprogmenys rasti grunte“, – sakė ryšių su visuomene karininkas.
15min.lt/Eriko Ovčarenko nuotr./Sprogdinamas Panemunės tiltas |
Pirmoji tilto, jungiančio Žemuosius Šančius ir Panemunę, dalis, stebint miniai smalsuolių, buvo susprogdinta lapkričio 15 d. Keturiems vienu metu vykusiems sprogimams buvo panaudoti apie 25 kilogramai trotilo. Buvo susprogdinta maždaug 56 tonas sverianti tilto dalis. Ji iš anksto buvo supjaustyta, todėl į Nemuną nukrito maždaug po 20 tonų sveriantys betono luitai. Jie ištraukti specialia statybine technika. Tuomet kalbėta, kad visiškai suardyti tiltą prireiks keturių penkių sprogdinimų. Sprogdinimus atliko bendrovė „Detonas“.
Tiltas sprogdinti baigtas praėjusių metų pabaigoje.
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Panemunės tiltas |
Eismas tiltu automobiliams ir pėstiesiems uždarytas bei jo ardymo darbai buvo pradėti 2012 m. birželio 4 d.
Naujojo Panemunės tilto, kurį statys konkursą laimėjusi bendrovė „Kauno tiltai“, statybų kaina siekia 102 mln. litų. Kauno miesto savivaldybė tilto statyboms skirs 30 proc. šios sumos.
Pernai statybų pradžiai 4,7 mln. litų buvo skirta iš Kelių priežiūros ir plėtros finansavimo programos. Vyriausybė yra priėmusi protokolinį nutarimą, įpareigojantį Susisiekimo ministeriją iki 2015 metų skirti iki 70 proc. darbams reikalingų lėšų.