Įmonių grupės „Grigeo“ stambiausias akcininkas Gintautas Pangonis praėjusią savaitę pareiškė, kad teršalai į marias esą tekėjo pro avarinį vamzdį, atsukant jo sklendę.
AM Aplinkos apsaugos politikos įgyvendinimo koordinavimo grupės vadovas R.Sakalauskas, dalyvaudamas Seimo Antikorupcijos komisijos posėdyje trečiadienį teigė, kad jokio avarinio vamzdžio nebuvo – įmonė tokio apskritai nebuvo deklaravusi.
„Tai yra raizgalynė vamzdžių ir paslėptas vienas vamzdis su sklende – tai yra joks ne avarinis išleistuvas“, – pabrėžė R.Sakalauskas.
Plačiau jo pasakojimą skaitykite čia.
„Grigeo Klaipėda“ vadovas T.Eikinas, atsakydamas į 15min klausimus, teigė, kad stebina Aplinkos ministerijos atstovo pozicija, kai viešai pateikiami kaltinimai, nebaigus prokuratūros vykdomo tyrimo ir nepriėmus oficialių išvadų.
„Manau, kad negalima daryti skubotų prielaidų, kol neįsigilinta į vamzdynų schemas ir valymo įrenginių veikimo principus. Avarinis vamzdis yra. Jis privalo būti montuojamas biologinio valymo įrenginiams, tokį patį vamzdį turi ir „Klaipėdos vanduo“. Atskiro slapto vamzdžio, einančio tiesiai į Kuršių marias, „Grigeo Klaipėda“ nėra ir niekada nebuvo“, – patikino jis.
Įmonės vadovo teigimu, bendrovės nuotekos po valymo proceso iš įmonės valymo įrenginių, esančių Dumpiuose, per 1 km ilgio nuotekų trasą patekdavo į „Klaipėdos vandens“ kolektorių, susiliedavo su jų išvalyto vandens srautu ir tuomet dar 10 km keliaudavo iki išleidimo vietos.
R.Sakalauskas Antikorupcijos posėdyje pasakojo, kad įmonės požiūrį į aplinkosaugą iliustruoja tai, kad ji deklaravo, jog įsigijo kvapų mažinimo sistemą, tačiau paaiškėjo, kad tai – tik butaforija.
„Kai gyventojai sukviečiami parodyti, buvo įjungiama, tik išėjus už vartų – išjungiama. Mes kai tikrinome – niekas neveikia. Praktiškai požiūris toks“, – parlamentarams pasakojo ministerijos atstovas.
Reaguodamas į tai „Grigeo Klaipėda“ vadovas sakė, kad įmonės kvapų sistema, kol dirbo valymo įrenginiai – iki nuotekas nukreipiant į „Klaipėdos vandenų“ įrenginius, veikė puikiai.
„Kvapų neutralizavimo efektyvumas tuo metu buvo virš 95%. Tą galime įrodyti pateikiant duomenis iš nuolatinio monitoringo sistemos“, – 15min atsiųstame komentare teigė jis.
Kilus skandalui dėl į Kuršių marias bėgusių nuotekų, „Grigeo“ grupės prezidentas Gintautas Pangonis spaudos konferencijoje pareiškė to nežinojęs.