„Patvirtinti arba paneigti, kad į Kuršių marias pateko ir kitų įmonių nuotekos negalime“, – portalui teigė Aplinkos apsaugos departamento viešųjų ryšių specialistė Ieva Krikštopaitytė.
Portalo duomenimis, 2016 metų birželio mėnesį, teikdama paraišką dėl Taršos integruotos prevencijos kontrolės leidimo pakeitimo, „Grigeo Klaipėda“ nurodė, jog nuo 2016 metų rugsėjo 1 dienos nebepriims nuotekų iš Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“ ir UAB „Iris“.
Vis dėlto, „Iris“ generalinis direktorius Algirdas Navickas delfi.lt pasakojo, kad „Grigeo Klaipėda“ šios įmonės buitinėmis nuotekomis rūpinosi iki 2017 metų trečiojo ketvirčio pabaigos, o „Bega“ Komunikacijos ir informacijos grupės vadovas Gediminas Gudavičius tikino, bendrovė įmonės nuotekas valė iki 2017-ųjų.
Sausio pradžioje teisėsauga paskelbė atliekanti ikiteisminį tyrimą dėl „Grigeo“ antrinės bendrovės „Grigeo Klaipėda“ vykdytos taršos. Įtariama, kad įmonė sistemingai leido nevalytas atliekas į Kuršių marias.
Įtarimai šiame tyrime pateikti „Grigeo Klaipėdai“ kaip juridiniam asmeniui ir trims jos darbuotojams.
Įmonių grupės „Grigeo“ vadovas ir didžiausias akcininkas Gintautas Pangonis anksčiau teigė, kad nevalytos nuotekos leistos per avarinį vamzdį. Jis tvirtino neturintis duomenų, kaip dažnai tai buvo daroma.