2008 08 07

Grožio paslaugos grasina ligomis

Klaipėdos kirpyklose, kosmetikos, tatuiruočių kabinetuose bei grožio salonuose klientams kyla grėsmė užsikrėsti net ir pavojingomis ligomis.
Kirpykla
Kirpykla / Egidijaus Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr.

Tai konstatavo daugiau nei pusę visų uostamiestyje veikiančių tokių įstaigų patikrinę Klaipėdos visuomenės sveikatos centro specialistai.

Uostamiestyje veikia 163 įstaigos, teikiančios grožio paslaugas. Klaipėdos visuomenės sveikatos centro specialistai per šiuos metus patikrino 111 tokių įstaigų. Jose buvo atlikti 298 patikrinimai, nes įstaigų darbuotojai dirba ir pagal verslo liudijimus, todėl kiekvienas iš jų tikrinamas atskirai.

Apie 40 proc. patikrinimų sudarė tokie, kurių metu nustatyta pažeidimų.

Nors Visuomenės sveikatos centro specialistai grožio paslaugas teikiančiose įstaigose nustatė daugybę pažeidimų, patys gyventojai nėra linkę skųstis dėl netinkamai teikiamų tokių paslaugų.

Klaipėdoje grožio paslaugas teikiančios įstaigos ir specialistams buvo skirtos 32 piniginės baudos, kurių dydis – 110 litų, ir du įspėjimai. Visuomenės sveikatos centro specialistai grožio paslaugas teikiančiose įstaigose nustatė šiuos higienos normų pažeidimus: kai kurios veikė be leidimo -higienos paso, darbuotojai nebuvo pasitikrinę sveikatos, neišklausę higienos įgūdžių ir pirmosios medicinos pagalbos teikimo kursų, klientams nebuvo pateikiama būtina informacija apie teikiamas paslaugas, netinkamai prižiūrimos patalpos ir įranga, neužtikrinta tinkama įrankių dezinfekcija, sterilizacija, nenaudojamos rankų dezinfekcijos priemonės ir panašiai.

Tokie pat pažeidimai užfiksuoti ir Klaipėdos apskrityje esančiose grožio paslaugas teikiančiose įstaigose. Patikrintose Klaipėdos apskrities, taip pat – ir uostamiesčio, grožio paslaugas teikiančiose įstaigose iš viso nustatyti 527 pažeidimai.

Įstaigos pašalinti pažeidimus turės per nustatytus terminus - nuo kelių dienų iki trijų mėnesių.

Anot specialistų, higienos normų reikalavimų nesilaikantys grožio paslaugų teikėjai rizikuoja savo klientų sveikata. Didžiausia grėsmė kyla tuomet, kai atliekant procedūrą, kurios metu pažeidžiama kliento oda ar gleivinės (manikiūras, pedikiūras, permanentinis makiažas, auskarų vėrimas, tatuiruočių darymas), naudojami nesterilūs įrankiai. Tuomet darbuotojai klientą gali užkrėsti virusiniu hepatitu B ar kitomis per kraują bei kitus kūno skysčius plintančiomis ligomis.

Nors Klaipėdos visuomenės sveikatos centro specialistai grožio paslaugas teikiančiose įstaigose nustatė daugybę pažeidimų, patys gyventojai nėra linkę skųstis dėl netinkamai teikiamų tokių paslaugų. Per šiuos metus Klaipėdos visuomenės sveikatos centre buvo gautas tik vienas skundas dėl netinkamo grožio paslaugų teikimo.

Gargžduose gyvenanti moteris skundėsi, kad dukrai be mamos sutikimo įvertas auskaras. Patikrinimo metu nustatyta, kad paslaugos teikėja tikrai neregistruoja asmenų, kuriems teikiamos paslaugos, nesupažindina, kaip prižiūrėti vietas po auskaro įvėrimo. Už higienos normos reikalavimų pažeidimą kosmetologei buvo skirta piniginė bauda.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų