Gustė papasakojo skambučio į „Jaunimo liniją“ priešistorę: „2012 m. kupina optimizmo baigiau studijas, tikėdamasi, kad manęs laukia nesulaukia darbdaviai, bet realybė pasirodė kitokia – darbo paieškos buvo nesėkmingos.
Tuomet pašlijo santykiai su šeimos nariais, kurie, matydami, kaip man nesiseka, kalbino grįžti gyventi pas juos, siūlėsi surasti darbą ir padėti. Laikotarpis buvo išties sunkus – regis, dėjau šimtaprocentines pastangas, o sulaukdavau nulinio rezultato.“
Labai gąsdino tos mintys, būdavo, atsikvošėju, suvokiu, kad tai yra absurdas, bet užklupo depresija, į galvą ėmė smelktis mintys, kad niekam nerūpiu, buvo gėda vaikščioti žeme.
Tuo metu Gustės galvoje ėmė suktis mintis: „Guste, tau metas išeiti, jau metas...“ Gustė pasakoja, kad kaip tik tuo metu iš gyvenimo ką tik buvo pasitraukę garsus JAV komikas Robinas Williamsas, lietuvių aktorius Vytautas Šapranauskas.
Mergina sakosi priėmusi šias mirtis kaip ženklus, kad ir ji turi išeiti iš gyvenimo: „Labai gąsdino tos mintys, būdavo, atsikvošėju, suvokiu, kad tai yra absurdas, netgi „Jaunimo linijos“ tinklalapyje radau savęs išgelbėjimo planą, parengtą tiems, kurie galvoja apie savižudybę, bet užklupo depresija, į galvą ėmė smelktis mintys, kad niekam nerūpiu, buvo gėda vaikščioti žeme, pamiršau draugus.“
Gustė teigia, jog meldėsi ir rytais, ir vakarais, bet mintys apie savižudybę vis neapleido: „Keletą naktų labai sunkiai užmigau, mačiau savo laidotuves, mačiau, kaip artimieji verkia. Vieną naktį tarsi iš viršaus atėjo mintis paskambinti į „Jaunimo liniją“. Kažkodėl nusprendžiau, kad skambinsiu aštuonis kartus ir, jei niekas neatsilieps, nusižudysiu. Buvau netgi išsirinkusi, kokiu būdu žudysiuosi. Septynis kartus linija buvo užimta, bet 8-ą kartą prisiskambinau...“
Paklausta, kas labiausiai padėjo pokalbyje su savanore, Gustė pasakoja: „Savanorė, su kuria kalbėjausi, bendravo su manimi labai palaikančiai, paliudijo, kad aš ne viena tokia esu, kad yra normalu jaustis taip, kaip jaučiuosi, ji tarsi padėjo pagrindą naujam gyvenimui.“
Gustė teigia į „Jaunimo liniją“ skambinusi tik kartą – pakakę tik vieno skambučio, po kurio ji pradėjo prašyti kitų žmonių pagalbos, o šie ją nukreipdavo į kitus jai padėti galinčius asmenis. Mergina išliko religinga, gavo darbo pasiūlymą, susirado naują gyvenamąją vietą. Kaip pati teigia, viskas ėmė klostytis kaip per sviestą.
Gustė sako „Jaunimo linijai“ laikanti atvėrusi duris – jei pajustų, kad tikrai reikia, vėl skambintų. Anot jos, galima būtų kalbėti ir kalbėti, kodėl svarbus „Jaunimo linijos“ darbas.
„Manau, svarbiausia, kad žmonės žinotų, kad prieš įvykdydami savižudybę jie turi šansą paskambinti jų nepažįstančiam žmogui, kuris gali objektyviau įvertinti situaciją. Galų gale, kartais sunku pasisakyti draugui, kaip jautiesi, kokioje situacijoje esi atsidūręs ir nebūti pasmerktam, o paskambinęs anonimiškai gali atskleisti ne visas detales ir atvirai pakalbėti apie tau rūpimus dalykus. Rašyti dienoraštį yra viena, o kai kitas žmogus tavęs klausosi, kas kita.“
„Jaunimo linija“ vykdo kampaniją „Padovanok ausį“, kuri skirta atkreipti dėmesį į itin aktualią problemą – depresiją ir kitus emocinius sunkumus. Padovanoti ausį ar tiesiog paremti „Jaunimo liniją“ galima skambinant trumpuoju numeriu 1407 (kaina – 2,9 Eur) arba internetinėje svetainėje adresu padovanokausi.lt. Čia taip pat rasite daugiau informacijos apie kampaniją ir depresiją bei patarimų, kaip sunkią akimirką padėti sau ir kitam.