Renginyje dalyvavo gyvieji donorai, donorų artimieji.
Visų pirma – tai gyvieji donorai, dovanoję savo inkstą ar dalį kepenų savo artimam žmogui – vaikui, anūkui, tėvams, broliui ar sesei, vyrui ar žmonai. Gyvieji donorai Lietuvoje pradėti skaičiuoti nuo pirmosios atliktos inksto transplantacijos Lietuvoje, t.y. nuo 1974 m. Per 48 metus jų suskaičiuota 320.
Dažniausiai gyvaisiais donorais tampa mamos, dovanojančios savo vaikams inkstą ar dalį savo kepenų. Vis dėlto, pasitaiko atvejų, kai dėl imunologinių skirtumų tapti donoru savo vaikui negali nė vienas iš tėvų.
Todėl transplantuotiems ir transplantacijų laukiantiems žmonėms, jų artimiesiems labai svarbu pagerbti drąsius ir mylinčius žmones, kurių tylus pasiryžimas gelbsti gyvybes, bet ir taupo valstybės pinigus. Persodinto inksto dėka gyvenančio žmogaus gydymas kainuoja iki 10 kartų pigiau negu laukiančio transplantacijos.
Dar viena labai svarbi donorystės grandis – gydytojai reanimatologai, ruošiantys organų donorus. Jiems tenka psichologinė atsakomybė kalbėtis su donorų artimaisiais, kurie ką tik patyrė netektį, ir prašyti, dovanojant mirusio organus, suteikti galimybę gyventi kitiems. Be artimųjų sąmoningo apsisprendimo donorystė būtų neįmanoma. Kaip neįmanoma ji būtų ir be viso gausaus šio sudėtingo ir atsakingo proceso dalyvių būrio.
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikos Neurochirurgijos reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas Tomas Tamošuitis įsitikinęs, kad sėkmingas donorystės procesas įmanomas tuomet, kai jame dalyvaujantys gydytojai reanimatologai patys tiki kilnia organų donorystės idėja ir šiame procese dalyvauja iš pašaukimo, o ne formaliai. Jauniems reanimatologams įteiktos LR Vyriausybės padėkos už pasiaukojantį darbą.
Renginyje dalyvavo Indrė Simonovienė, kuri praėjus 6 metams po inksto transplantacijos, pirmoji Baltijos šalyse susilaukė dvynukų.
„Suteiktas antras šansas gyventi – tai dovana! Bet, kad ši dovana, suteiks rankose laikyti du nuostabius kūdikėlius tai jau nerealu! Ačiū už galimybę gyventi mums trims! Ačiū donoro šeimai!“, – dėkojo laiminga mama.
Vyriausybės padėka apdovanota ir 15min žurnalistė Ida Mažutaitienė. Ji įvertinta už donorystės idėjos sklaidą. I.Mažutaitienė 15min inicijavo ir įgyvendino projektą „Dalintis gyvenimu“, kuriame susipažindino su donorystės istorijomis, inicijavo diskusijas apie organų donorystės svarbą.
Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos padėkos įteiktos dializių slaugytojoms, kurios dializuojamiems pacientams – neįkainuojama atrama ir pagalba.