Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2017 04 13

Gyvenantys iš socialinių išmokų: kiek šeimų Vilniaus tabore gauna pašalpas?

38 – tiek Vilniaus tabore gyvenančių šeimų gyvena iš socialinių išmokų. Taip pat yra tokių, kurie sunkiai verčiasi ir gauna kitokią socialinę pagalbą: paramą maisto produktais, nemokamą maitinimą vaikams mokykloje, vienkartines pinigines išmokas.
Reidas čigonų tabore
Taboras / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„2017 m. asmenims, gyvenantiems Kirtimų taboro teritorijoje, buvo teikta ši socialinė parama: socialinė priežiūra šeimoms – 20 šeimų; vienkartinė pašalpa iš savivaldybės biudžeto – 4 šeimoms; socialinė parama mokiniams (nemokamas maitinimas) – 1 šeimai; parama maisto produktais iš intervencinių atsargų labiausiai nepasiturintiems asmenims – 35 šeimoms; socialinės išmokos – 38 šeimoms“, – 15min sakė Ieva Paberžienė, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos departamento Socialinių išmokų skyriaus vedėja.

Pasak jos, socialinė parama asmenims ar šeimoms nėra skiriama ar neskiriama atsižvelgiant į jų šeimos narių tautybę, o žiūrima į asmens ar šeimos galimybes pasirūpinti savimi ir/ar vaikais, bei atitikimą galiojantiems teisės aktams teikti pagalbą pinigais ar paslaugomis.

Savivaldybės duomenimis, 2016-07 duomenimis, aukštutiniame tabore gyveno 54 šeimos, žemutiniame – 21, Rodūnios kelio tabore – 20.

Priminsime, kad neseniai 15min rašė, kad romai beldžiasi į Lietuvos darbo rinką, tačiau sunkiai.

Vilniaus tabore gyvenanti 63-jų moteris tvirtino, kad romai norėtų įsilieti į darbo rinką – esą kiek turi pažįstamų – tiek jauni, tiek seni romai bando susirasti darbą. Vis dėlto moteris guodėsi, kad ieškodama darbo nuolat atsimuša į sieną.

„Atsakymas vis neigiamas“, – tai, ką išgirsta iš darbdavių, apibendrino ji. Moteris pasakojo, kad kreipėsi į Darbo biržą, bet koją darbo paieškoms esą vis pakiša jos šlubuojanti sveikata ir amžius.

„Būčiau jaunesnė, be abejo, rasčiau“, – sakė ji. Romės teigimu, dažnam darbdaviui esą užtenka pamatyti, kad darbintis atėjo romas ir durys esą iškart užsidaro. Tiesmukai esą nepasakoma priežastis, kodėl į darbą nepriima, bet neva tai visiškai aiškiai galima suprasti: „Tai gali būti, kad mes romai. Priežasčių, prie ko prikibti, randa“.

Ji sakė tenorinti bet kokio paprasto darbo. „Negyventi tokiam šiukšlyne, čia baisiau nei baisu. Sąlygos labai blogos. Mes esame romai – mažuma, bet mes labai labai apleisti. Niekas nenorėtų matyti viso brudo, kas čia darosi“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos