2013 03 19

Gyvenimas potvynio zonoje: į darbą negalintys nuvykti žmonės priversti nemokamai atostogauti

Nerimą kelia valdžios aplaidumas ir nerodymas jokių pastangų dėl apsemtose zonose likimo valiai paliktų žmonių. Nors kas savaitę specialiosios tarnybos su amfibija aprūpina žmones maistu ar kitomis būtinomis prekėmis, tačiau ką daryti tiems, kurie jau kelinta savaitė negali atvykti į darbą arba kaip pasiekti mokyklas jų vaikams?
Potvynio zonoje
Amfibijomis žmonėms gabenami maisto produktai. / PAGD nuotr.

Apsemtų sodybų žmonės rizikuoja netekti darbo ir likti be pajamų.

„Esu bendrovės savininkė. Nerimą kelia vienos bendrovėje dirbančios moters likimas. Moteris gyvena Pagėgių savivaldybėje Kucių kaime. Jos sodyba yra apsemtoje potvynio zonoje. Moteris jau antra savaitė negali atvykti į darbą. Ji kol kas turi pasiėmusi nemokamas atostogas“, – zinios1.lt portalui rašė viena Vakarų Lietuvos verslininkė.

Lietuvoje darbuotojo reikalavimu nemokamos atostogos esant ekstremaliai situacijai suteikiamos (LR darbo kodeksas, 184 str. „Nemokamos atostogos“) iki 14 kalendorinių dienų. Vadinasi, nemokamų atostogų laikas jau eina į pabaigą. Ką toliau reikės daryti potvynio atskirtoje zonoje gyvenančiai moteriai? Beje, pastaroji augina 5 vaikus. Jau vien faktas, kad darbuotoja yra nemokamose atostogose, jai ir jos šeimai sunkina finansines galimybes. Sunku įsivaizduoti, kaip jiems šaltuoju metų laiku sudėtinga išsilaikyti atskirtoje zonoje.

Rusnės gyventojai esant potvyniui perkeliami per apsemtą ruožą. Pagėgių savivaldybėje žmonės palikti likimo valioje. Kas ir kaip gali kompensuoti patiriamus nuostolius? Koks likimas laukia potvynio atskirtų žmonių?

„Turbūt dauguma gali pasidžiaugti, kad nėra atsidūrę tokioje situacijoje kaip minima moteris. Man, kaip darbdavei, kelia nerimą pažįstamos moters situacija ir likimas“, – rašė moteris.

Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis atvirai prisipažino, kad pirmą kartą girdi tokį nusiskundimą dėl potvynio. V.Komskis neslėpė, kad Pagėgių savivaldybės ir priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos biudžetai maži, todėl kiekvieną dieną vežti žmones į darbus ar atgal nėra galimybių. Mero žodžiais tariant, su gyventojais yra sutarta, kad esant potvyniui jų vaikai gyventų pas gimines ir galėtų be kliūčių lankyti švietimo įstaigas. O kalbėdamas apie konkrečią situaciją, meras užsiminė, kad tokiu atveju gali ir patys darbdaviai pasirūpinti savo darbuotojais, pavyzdžiui, pasamdydami traktorių pervežimui į kitą krantą.

Pagėgių savivaldybės administracijos direktorius V.Bendaravičius pasakojo, kad gyventojai buvo iš anksto perspėti dėl potvynio ir, kad nebūtų nepatogumų, jiems buvo pasiūlyta kuriam laikui pagyventi pas gimines, kur nėra potvynio.

„Yra dar viena išeitis – keisti gyvenamąją vietą. Visa laimė, kad kartą per savaitę į šį kraštą amfibija atgabenami maisto produktai. Svarbu, kad būtų už ką juos nusipirkti...“ – tikino darbdavė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos