2015 05 03

Gyvybės langelyje Panevėžyje palikta naujagimė

Panevėžyje, Algimanto Bandzos kūdikių ir vaiko globos namuose įrengtame gyvybės langelyje, rastas paliktas moteriškos lyties naujagimis. Apie tai informuoja policijos pareigūnai. Tai – jau ketvirtas šiemet gyvybės langelyje paliktas naujagimis Lietuvoje.
Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namai
Gyvybės langelis. / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Iš viso skirtinguose miestuose veikia devyni tokie langeliai. Vaiko teisių ir įvaikinimo tarnybos duomenimis, juose nuo 2009-ųjų buvo palikta beveik keturios dešimtys kūdikių.

15min.lt primena, kad motinai, palikusiai naujagimį saugioje vietoje, jokia baudžiamoji atsakomybė negresia. Per tris mėnesius ji gali apsigalvoti ir savo kūdikį pasiimti auginti. Įrodant tėvystę jai tektų atlikti DNR tyrimą.

Motinai, palikusiai naujagimį saugioje vietoje, jokia baudžiamoji atsakomybė negresia. Per tris mėnesius ji gali apsigalvoti ir savo kūdikį pasiimti auginti.

Kūdikiui, paliktam gyvybės langelyje, iškart atsiveria galimybės būti įvaikintam. Neatsiradus motinai, kūdikis įvaikinamas per 3 mėnesius.

Pirmasis pasaulyje gyvybės langelis buvo įrengtas XII amžiaus pabaigoje Vatikane, „Šventosios Dvasios“ ligoninėje, kur buvo priimami ir prižiūrimi mamų palikti kūdikiai, iki tol mirdavę gatvėje.

Prancūzijoje gyvybės langeliai atsirado XVII amžiuje. Pirmieji šiuolaikiniai gyvybės langeliai 2000 metais įrengti Vokietijoje. Taip pat kūdikių išsaugojimo įrengimai gydymo įstaigose statomi Šveicarijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Čekijoje, Japonijoje, Italijoje, Belgijoje, Slovakijoje, Vengrijoje, JAV.

Pirmasis gyvybės langelis Lietuvoje buvo įkurtas 2009 metais Vilniuje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai