Šeštadienį ir sekmadienį Hanzos mieste bus galima rasti riterių stovyklą, amatininkų kaimelį, XIV–XVII a. šarvų bei ginklų ekspoziciją, čia vyks senoviniai stalo žaidimai, bus mėtomi kirviai, žiedai bei ietys, šaudoma iš lankų ir arbaletų, veiks žongliravimo mokykla bei senovinė mokyklėlė vaikams.
„Apmaudu, kad daug metų Kaune vykusios ir kauniečių pamėgtos Hanzos šventės organizatoriai atsisakė savo įsipareigojimų toliau rengti šią šventę. Todėl šįmet nusprendėme „Kauno dienų 2013“ metu prie pilies įkurti Hanzos miestą, surengti viduramžių pasirodymus, pakviesti amatininkus, riterius, pirklius ir pasiuntinius. Planuojame, kad ateityje Kauno dienų šventė virs Kauno Hanzos dienų švente“, – sakė Kauno meras Andrius Kupčinskas.
Organizatoriams – nauja patirtis
Praėjusiais metais viduramžių šventės organizatoriai – VšĮ „Hansa Kaunas“ – atsisakė savo įsipareigojimų ir pranešė neberengsiantys šios šventės. Tuomet buvo pasigirdę kalbų, kad buvusius organizatorius atsisakyti planų toliau rengti šią šventę galėjo paskatinti ir ne itin palankios šios viešosios įstaigos veiklos ir finansų audito išvados.
E.Ovčarenko nuotr./Ateityje Hanzos dienos į Kauną turėtų pritraukti dar daugiau turistų |
„Ankstesnės Hanzos šventės organizatoriai ne tik atsisakė savo įsipareigojimų, bet netgi nesutiko pasidalinti savo patarimais ir patirtimi. Todėl šių metų šventės organizatoriui – Kauno kultūros centrui „Tautos namai“ – tai bus visiškai nauja patirtis, – teigė Kauno miesto savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo plėtros skyriaus vedėjas Albinas Vilčinskas. – Tikiu, kad šįmet įgavę patirties kitais metais „Tautos namai“ sugebės šventę surengti su dar ryškesniu Hanzos atspalviu.“
Dėmesys – turizmui
Pasak Kauno miesto tarybos narės Editos Gudišauskienės, narystė Naujosios Hanzos miestų sąjungoje Kaunui suteikia daugybę galimybių.
E.Ovčarenko nuotr./Planuojama, kad ateityje Kauno dienų šventė virs Kauno Hanza dienų švente |
„Iki šiol Kaunas, kaip Hanzos miestas, vystė tik kultūrinę sritį. Tuo tarpu dabar plėsime ir vystysime turizmą, kuris bus labai naudingas miestui. Šiuo metu vyksta derybos dėl Hanzos paso. Šį pasą, kurį jau turi Liuneburgo miestas (Vokietija), galėtų turėti kiekvienas sąjungos partneris. Jis galiotų visuose miestuose, o atvykę turistai su šiuo pasu gautų įvairių nuolaidų renginiams“, – pasakojo E.Gudišauskienė.
Tarptautinės šventės vizija
Kaunas jau keletą metų bendradarbiauja su Pernu miestu (Estija). Kauno miesto atstovai neseniai dalyvavo šiame mieste surengtoje konferencijoje, kurios metu buvo aptarti galimi bendri turizmo projektai, kuriuos galėtų vystyti sąjungos miestai partneriai.
„Kaunas kartu su Gdansku (Lenkija) ir Kuldiga (Latvija) planuoja sukurti bendrą turistinį maršrutą ir Hanzos dienas rengti kartu. Svarstome galimybę organizuoti tarptautinę, didelio masto šventę. Suderintumėme datas tarp trijų miestų ir jos galėtų vykti paeiliui“, – apie planus pasakojo Kauno miesto tarybos narė.
E.Ovčarenko nuotr./Svajojama apie bendrą šventę drauge su Gdansku Lenkijoje ir Kuldiga Latvijoje |
Neseniai buvo patvirtintas oficialus Naujosios Hanzos miestų sąjungos logotipas. Netrukus jį galės naudoti ir Kaunas, savo oficialiuose dokumentuose ir visur kitur galėsiantis prisistatyti kaip Hanzos miestas.
„Netrukus turėtų startuoti ir oficiali Naujosios Hanzos miestų sąjungos svetainė, kurioje bus pristatomi visi miestai partneriai, tarp jų ir Kaunas. Kauno miesto savivaldybė aktyviai prisidėjo prie šios interneto svetainės kūrimo“, – pabrėžė E.Gudišauskienė.