Išlydėtuvių ceremonija prasidėjo Šv. mišiomis Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje, po kurių PAG-17 padaliniai, grojant Karinių oro pajėgų orkestrui, atžygiavo Laisvės alėja iki Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelio, kur vyko iškilminga rikiuotė.
„Jūs išvykstate užbaigti vieną svarbiausių, sėkmingiausių ir atsakingiausių mūsų misijų. Kiekvienas darbas įvertinamas, kai jis yra baigiamas. Noriu palinkėti, kad jūs šią misiją atliktumėte garbingai, atsakingai – lygiai taip, kaip ją atliko iki šiol dalyvavusių šešiolikos pamainų kariai,“ – ceremonijoje sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.
„Jūs išvykstate užbaigti vieną svarbiausių, sėkmingiausių ir atsakingiausių mūsų misijų. Kiekvienas darbas įvertinamas, kai jis yra baigiamas“ – ceremonijoje sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.
„Kai prieš aštuonerius metus Lietuvos kariai išvyko į Afganistaną buvo daug nežinomybės. Taip, kaip tada 2005 metais Goro provincijoje Lietuvos kariai pakėlė Lietuvos vėliavą, taip ir dabar jums suteikiama garbė nuleisti Lietuvos trispalvę ir garbingai parvežti ją į Lietuvą, ir garbingai perduoti atsakomybę už saugumą provincijoje Afganistano nacionalinėms saugumo pajėgoms,“ – kreipdamasis į PAG-17 karius sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius.
Išlydėti PAG-17 karių taip pat atvyko Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas, Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vadas pulkininkas Valdemaras Rupšys, Lietuvos kariuomenės ordinaras vyskupas Gintaras Grušas, karinių vienetų vadovybė, kartu su Lietuva Afganistano Goro provincijos atkūrimo misijoje dalyvaujančių Japonijos, JAV, Gruzijos, Ukrainos šalių ambasadoriai ir gynybos atašė Lietuvoje, Kauno miesto valdžios institucijų atstovai, karių artimieji, kiti svečiai.
Ceremonijos metu pagal Lietuvos kariuomenės tradicijas krašto apsaugos ministras J. Olekas PAG-17 vadui pulkininkui leitenantui Tomui Masaičiui įteikė Lietuvos valstybinę vėliavą, o į misiją išvykstantiems kariams buvo įteiktos simbolinės namus priminsiančios dovanėlės – raktų pakabukai su lietuviško gintaro gabalėliais.
Ceremonijoje dalyvavusios Lietuvos Didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjungos atstovės išvykstantiems kariams palinkėjo sėkmės, ryžto ir įteikė linkėjimų kariams lagaminą, paprašydamos PAG-17 vado atidaryti lagaminą tik atvykus į misijos rajoną.
Ceremonijos metu pagerbdami tautos laisvės ir nepriklausomybės atkūrimo didvyrius PAG-17 kariai padėjo gėlių prie Nežinomo kareivio kapo ir Žuvusiems už Lietuvos laisvę paminklo.
Išlydėtuvių ceremoniją vainikavo Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono karių atliktos trys simbolinės salvės iš istorinio pabūklo: „Už Lietuvą Tėvynę“, „Už Lietuvos kariuomenę“, „Už tarptautinėje operacijoje dalyvausiančius karius“.
Kartu su PAG-17 kariais į misiją Afganistane išvyksta ir Karinių patarėjų bei Operacijų koordinavimo centro patarėjų grupės, konsultuosiančios Goro provincijoje veikiančias vietos saugumo pajėgas. Drauge išlydėti ir NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. ISAF) Centrinėje ir Vakarų regiono vadavietėse Kabule ir Herate tarnausiantys Lietuvos kariai.
Goro provincijos atkūrimo grupės misiją Afganistane užbaigsianti Lietuvos karių pamaina yra suformuota Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono pagrindu. Batalionas kartą jau dalyvavo misijoje Afganistane 2009 metais kartu su devintąja Lietuvos karių pamaina (PAG-9). Planuojama, kad į misijos rajoną kariai išvyks gegužės pradžioje.
Lietuva yra priėmusi sprendimą iki 2013 metų pabaigos iš Afganistano Goro provincijos išvesti savo karius ir užbaigti Goro provincijos atkūrimo grupės misiją.
Afganistano Goro provincijoje veikianti Lietuvos vadovaujama provincijos atkūrimo grupė – bendra civilių ir karių misija, NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų dalis, kuri savo veiklą pradėjo 2005 metų vasarą. Afganistane vykstant atsakomybės perdavimo už saugumą nacionalinėms pajėgoms procesui ir praėjusių metų pabaigoje į jį įtraukus visą Goro provinciją, šiuo metu Gore veikiančios PAG pagrindinė užduotis – stiprinti vietos valdžios gebėjimus, didžiausią dėmesį skiriant patariamajai funkcijai.