„Valdančiojoje koalicijoje jokių dvejonių nėra ir visi yra labai tvirtai apsisprendę – tikrai jie balsuos ir pritars Konstitucinio Teismo išvadai“, – Žinių radijui trečiadienį sakė I.Degutienė.
Ji aiškino, kad opozicija dėl balsavimo esą nėra tokia vieninga: kai kurios frakcijos žino, kaip balsuos, o kai kurios, I.Degutienės manymu, dar nėra tvirtai apsisprendusios.
Seimo pirmininkėi pabrėžė, kad dauguma parlamentarų, ypač tie, kurie Seime dirba ne pirmą kadenciją, turi kitokius balsavimo motyvus.
Seimo pirmininkė taip pat sakė iš dalies sutinkanti su svarstymais, kad valdančioji koalicija nebūtų tokia ryžtinga, jei A.Sacharukas ir L.Karalius būtų valdančiosios koalicijos nariai.
„Gal iš dalies tai yra tiesa ir turbūt turime būti atviri ir teisybę sakyti. Iš tikrųjų, jeigu šiandien tie du Seimo nariai būtų iš valdančiosios koalicijos, opozicija vieningai pasisakytų, kad tikrai jie balsuos už Konstitucinio Teismo sprendimą ir už mandato atėmimą. Iš dalies turbūt ir valdančiojoje koalicijoje šiandien yra panašus mąstymas“, – dėstė I.Degutienė.
Tačiau ji pabrėžė, kad dauguma parlamentarų, ypač tie, kurie Seime dirba ne pirmą kadenciją, turi kitokius balsavimo motyvus.
„Vis dėlto dauguma Seimo narių, ypač senbuvių Seimo narių, yra ne kartą pasisakę ir iš valdančiosios koalicijos, ir iš opozicijos, kad mes, Seimo nariai, turime pirmiausiai patys laikytis Konstitucijos nuostatų. (...) Vienas dalykas yra kažkokios skaičiuotės, o kitas – tavo, kaip Seimo nario, atsakomybė, tavo, kaip Seimo nario, garbė, tavo, kaip Seimo nario, pozicija konkrečiu atveju“, – sakė Seimo pirmininkė.
Trečiadienį šaukiamas nenumatytas Seimo posėdis dėl apkaltos A.Sacharukui ir L.Karaliui.
Posėdyje parlamentarai bus supažindinti su Konstitucinio Teismo išvada, kuria šie parlamentarai pripažinti šiurkščiai pažeidę Konstituciją ir sulaužę priesaiką.
Bus pateiktas protokolinio nutarimo projektas, kuriuo Seimas paskirtų datą, kada nagrinėti šių parlamentarų mandatų naikinimo klausimą. Planuojama, kad tai būtų lapkričio 11 diena.
A.Sacharukas pripažintas šiurkščiai pažeidęs Konstituciją dėl to, kad parlamento posėdžiuose naudojosi L.Karaliaus pažymėjimu ir balsavo už jį priimant įstatymus.
L.Karalius nusižengė dėl to, kad išvyko į užsienį ir nedalyvavo Seimo posėdžiuose.
Manoma, kad panaikinus politikų mandatus sustiprėtų valdančioji koalicija, nes dabar opozicijai priklausančius parlamentarus pakeistų valdančiosios Tautos prisikėlimo partijos atstovai. Opozicinę Krikščionių partijos frakciją sudaro nuo Tautos prisikėlimo partijos anksčiau atskilę politikai.