Toks, laivui garbingas jubiliejus, skaičiuojamas nuo burlaivio nuleidimo į vandenį. Pastatytas vokiečių laivų statytojų kaip krovininis laivas, burlaivis tarnavo kaip karinis laivas ir plaukiojančios kareivinės, dirbo mokslinio tyrinėjimo tikslais. Šiuo metu keturstiebis milžinas yra jaunosios kartos buriuotojų kalvė. 114 m ilgio, 14 m pločio ir 51 m aukščio „Kruzenshtern“, dažnai tituluojamas vienu gražiausių pasaulio burlaivių.
Plaukiojantis milžinas
„Kruzenshtern“ burlaivis dydžiu nusileidžia tik „Sedov“ burlaiviui, taip pat jau viešėjusiam Klaipėdoje. Beje, 2011-aisiais klaipėdiečiai ir miesto svečiai turėjo retą progą išvysti šiuos du milžinus vieną greta kito.
Pirmasis gražuolio burlaivio „Kruzenshtern“ pavadinimas buvo „Padua“, vieno Italijos miestelio vardu. Jis 1926 m. statytas Vokietijoje ir yra vienas iš penkių garsių burlaivių-kliperių „Flying P Line“, kurie plaukiojo kaip prekybiniai laivai Atlanto, Indijos ir Ramiajame vandenynuose. Visų penkių burlaivių pavadinimai prasidėdavo „P“ raide ir tik „Padua“ vis dar plaukia po burėmis. „Pamir“ nuskendo per uraganą prie Azorų, „Peking“ baigė plaukiojimus ir tapo muziejiniu laivu New Yorke, „Pommeran“ prišvartuotas Mariehamne, o „Passat“ naudojamas kaip jaunimo nakvynės namai (su stiebais, bet be burių) prie Kylio kanalo.
1946 m. laivas atiteko Rusijai ir buvo pervadintas žymaus Rusijos hidrografo ir jūrininko Johano Kruzenšterno garbei.
Šiuo metu laivas naudojamas mokymo tikslams – juo plaukioja Baltijos žvejybos laivyno akademijos kursantai.
Atvers duris lankytojams
Jūros šventės metu klaipėdiečių taip pat lauks burlaivis iš Vokietijos „Roald Amundsen“, Suomijos burlaivis „Joana Saturna“, Lenkijos burlaiviai – „Bryza H“ ir „Baltic Star“, kuriuos visi norintys galės ne tik aplankyti, bet ir pasiplaukioti.
Išsami informacija apie atvykstančius burlaivius ir išvykas į jūrą rasite šventės partnerio „Klaipėda tours“ internetinėje svetainėje www.klaipedatours.lt