Kaip pažymi „International House Vilnius“ vadovė Indrė Laučienė, centras kasmet atlieka Vilniuje gyvenančių užsieniečių pasitenkinimo miestu tyrimą. Pastebima tendencija, kad Vilnius užsieniečius traukia žaluma, darbo ir asmeninio gyvenimo balansu, saugumu bei karjeros galimybėmis. Nuo savo įkūrimo IH Vilnius jau suteikė pagalbą daugiau nei 47 000 atvykėlių, padėdamas jiems įvairiais įsikūrimo ir darbo klausimais.
„Vilniuje vis dar liejame pamatus vis didėjančiai užsieniečių bendruomenei ir jos integracijai. Norisi, kad Vilnius būtų atviras, šiltas ir sinergiškas – vieta, kur kiekvienas gali jaustis saugus ir lengviau įsilieti ir atrasti savo vietą Vilniaus bendruomenėje“, – dalijosi ji.
Fotosesijos dalyviai pasidalijo savo atradimais Vilniuje – nuo ramybe dvelkiančių miesto parkų iki gyvybingų senamiesčio kavinių, kur susipina miesto istorija ir įvairių kultūrų įtaka. Dažnas pabrėžė, kad Vilniaus saugumas ir atvirumas sukuria šiltą aplinką, leidžiančią jaustis kaip namuose.
Vilniuje studijavusi Ekaterina iš Sakartvelo, ilgainiui čia radusi bendruomenę, džiaugiasi, kad miestas nepaprastai gyvybingas ir turtingas kultūrinių renginių įvairove. „Man labai patinka Vilnius, nes nors tai nėra didelė sostinė, miestas tiesiog kupinas gyvenimo. Esu socialiai aktyvi, todėl visuomet mėgau šią įvairovę ir jos pasiilgstu – koncertus, pasirodymus, parodas, vietinius festivalius ir kitus renginius,“ – dalijosi Ekaterina. Jos manymu, Vilniuje ypač puoselėjamas tarptautinis bendruomeniškumas, leidžiantis jai jaustis sava tarp įvairiausių kultūrų žmonių.
Indijos pilietė Nethra Dev pasakoja, kad apie Lietuvą iš pradžių žinojo labai mažai, tačiau greitai atrado kultūrinių ryšių, kurie ją maloniai nustebino ir sužavėjo. „Apie Lietuvą pirmą kartą išgirdau tik 2020-aisiais. Naršydama žemėlapį aptikau Baltijos šalis ir nusprendžiau daugiau sužinoti apie Lietuvą. Mane patraukė mūsų kultūrų ryšiai – panašumai tarp lietuvių ir sanskrito kalbų, taip pat bendri senovės pagoniškų tradicijų ir ritualų elementai Lietuvoje ir Indijoje. O viena pagrindinių priežasčių, kodėl nusprendžiau likti čia po studijų, yra nepaprastas saugumo jausmas tiek Vilniuje, tiek visoje šalyje,“ – dalijosi Nethra Dev.
Madu Melo iš Brazilijos pasakojo, kad jos sprendimą apsigyventi Vilniuje lėmė keli svarbūs veiksniai: „Pirmiausia, tai buvo saugumas – norėjau užtikrinti savo dukrai saugią aplinką. Taip pat Vilniuje turiu galimybę dirbti anglų kalba, nes mieste yra daug darbo pasiūlymų, kuriems nereikia kitos kalbos, tik anglų. Ir, žinoma, miestas nuolat auga ir vystosi, todėl jame visada yra kažkas naujo ir įdomaus”.
Madu atkreipia dėmesį, kad platesnės kalbų mainų programos ir lietuvių kalbos mokymo galimybės užsieniečiams padėtų jiems užmegzti gilesnį ryšį su vietos bendruomene ir jaustis labiau priklausantiems Vilniui.
Tokio mąsto renginys Vilniuje rengiamas jau antrus metus iš eilės ir yra atviras visiems norintiems. „International House Vilnius“ organizuojama fotosesija mieste gyvenantiems užsieniečiams bendrai finansuojama iš Europos Sąjungos lėšų.