Per pirmąjį šių metų pusmetį į apskrities ligonines kreipėsi 29 sifiliu susirgę asmenys. Daugiausia jų – net 69 procentai – Kauno gyventojai.
Statistika rodo, kad šiemet Kauno apskrityje diagnozuota beveik dvigubai daugiau susirgimų sifiliu atvejų. 2007 metais sausio-liepos mėnesiais užregistruota 15 susirgimo sifiliu atvejų, o šiais metais per tą patį laikotarpį - 29 susirgimo sifiliu atvejai.
Dažniausiai šia lytiniu keliu plintančia liga buvo užsikrėtę 25-34 metų pacientai. Dailiosios lyties atstovės lenkė vyrus 6 proc.: sifilis buvo nustatytas 53 proc. moterų ir 47 proc. vyrų. Medikai pastebi, kad beveik visi pacientai nebuvo iš rizikos grupių. Liga jiems diagnozuota, kai ligonis kreipėsi į medikus dėl sveikatos problemų ar norėdamas duoti kraujo. Daugumos įtariamas ligos šaltinis – sutuoktinis arba pažįstamas asmuo. Tik keli prisipažino turėję lytinių santykių su komercinio sekso darbuotojais. Didžioji dalis neslėpė, kad prezervatyvus naudoja retai arba išvis šia saugumo priemone nesinaudoja.
Anot KVSC Užkrečiamų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus vyriausiosios specialistės Laimos Babenskienės, vienintelis kelias norintiems išvengti sifilio – saugus seksas. Visų lytiniu keliu plintančių ligų galima išvengti, jei naudojamasi prezervatyvais, lytiniai santykiai palaikomi tik su vienu, nuolatiniu partneriu. Ypatingą pavojų kelia atsitiktiniai lytiniai santykiai, ypač su komercinio sekso darbuotojais – prostitutėmis ir prostitutais.
„Naujausi duomenys džiugina. Lyginant su metų pradžia, sifilio pacientų skaičius nebeauga taip ženkliai. Naujausia informacija dėl sifilio diagnozuotų atvejų rodo, kad Kauno apskrityje 2007 metų sausio-rugsėjo mėnesiais buvo diagnozuoti 38 atvejai, o šiemet tuo pat metu – 46. Kauno mieste pernai sifilis nustatytas 23 asmenims, o šiemet – 31. Kauno rajone ir pernai, ir šiemet sausio rugsėjo mėnesiais sifiliu sirgo 5 žmonės“, – teigė L.Babenskienė.