Negi teks laukti vaistų?
Laura V. su vyru augina mažus vaikus ir pastaruosius jau beveik du mėnesius pavyzdingai laikosi karantino. „Esame šeima su mažais vaikais, dirbame iš namų. Mes pavyzdingai laikomės karantino, su artimaisiais nesusitinkame. Bet realiai jau NUSIBODO. Kada galėsime nueiti pas senelius, kurie gyvena visai netoli mūsų? Mums nereikėjo per Velykas važiuoti į kitą savivaldybę, mus skiria tik 10 min pėsčiomis, bet mes pavyzdingai laikėmės rekomendacijos Velykas švęsti namie.
Virusas niekur nedings, reikės išmokti gyventi su juo. Tai kada jau bus galima matytis su artimaisiais? Ar dabar jau seneliai nepamatys anūkų, kol neišras vakcinos ar vaistų nuo koronaviruso?“ – apmaudo neslėpė Laura.
Tai kada jau bus galima matytis su artimaisiais? Ar dabar jau seneliai nepamatys anūkų, kol neišras vakcinos ar vaistų nuo koronaviruso? – klausė Laura.
Jos teigimu, tai klausimas ministrui A.Verygai – kada bus kokie nors sušvelninimai dėl socialinės distancijos laikymosi?
Ragina pakentėti
A.Veryga, paklaustas apie tokią situaciją, teigė, kad visko gali būti – tokia rekomendacija gali išlikti labai ilgą laiką.
„Tol, kol nebus saugu mūsų senjorams. Dvi pagrindinės prielaidos ir yra – arba vaistai sukuriami, arba atsiranda vakcina, kuri leidžia apsaugoti. Kitais atvejais niekas nieko gudriau ir nesugalvojo, tik vengti kontaktų, vengti užsikrėtimo. Konkrečią situaciją įvertinti labai sudėtinga, bet supraskime – jeigu vaikai pabendrauja tarpusavyje, ne tik šitos šeimos“, – sakė ministras.
Jis priminė, kad tėvų, kurie dirba, vaikais pasirūpinti įpareigotos ir savivaldybės – darželiai, pradinės mokyklose jau iš dalies atnaujino darbą. Tačiau įstaigas lankantys vaikai gali parsinešti užkratą į namus, nors ketinama imtis apsaugos priemonių.
Ministras siūlė palaukti: „Tikrai yra pačių įvairiausių technologinių priemonių, vaikai ir šeimos tikrai turi jau ir kompiuterius, išmanius telefonus, kurie gali vaizdą rodyti. Tai sudarykime galimybes su seneliais pabendrauti tokiu būdu. Visi pasiilgo, ir anūkai senelių, ir seneliai anūkų. Bet truputį pakentėkime ir neskubėkime su tuo bendravimu, nes kaina gali būti labai didelė.“
Anot A.Verygos, per Motinos dieną turėtų užtekti labai aiškių rekomendacijų, kad žmonės, kurie eina į darbą ar lauko kavines, neskubėtų lankyti mamų, ypač su mažamečiais vaikais, kurie išeina į lauką. Bet tokių ribojimų, kaip buvo Velykų savaitgalį, greičiausia nebebus.
Truputį pakentėkime ir neskubėkime su tuo bendravimu, nes kaina gali būti labai didelė, – patarė A.Veryga.
Į kapines galima, pas gyvas mamas – geriau ne
Premjeras Saulius Skvernelis antradienį Seime kalbėjo, kad, artėjant Motinos dienai, laikantis saugumo reikalavimų kapines aplankyti galima, tačiau ragina laikytis rekomendacijos ir savaitgalį nevažiuoti sveikinti mamų.
„Kapai yra viena situacija – laikantis tam tikrų saugumo sąlygų, kad nebūtų masinis antplūdis, taip. O ar vykti pas mamas, kiekvienas pasirinks, bet yra gydytojų, epidemiologų rekomendacija nelankyti, tai tokios rekomendacijos reikia laikytis“, – žurnalistams Seime sakė Vyriausybės vadovas.
Tačiau pas gyvas mamas geriau nevažiuoti. „Jeigu yra galimybė nekeliauti, tai nekeliauti ir, svarbiausia, kad jeigu yra galimybė nebendrauti su savo artimaisiais, kurie yra rizikos grupėse, tai to nedaryti“, – pridūrė jis.
Lietuvoje dėl koronaviruso grėsmės kovo 16 dieną paskelbtas karantinas, jis galioja iki gegužės 11 dienos. Griežčiausių sąlygų buvo laikomasi per Velykas, kai buvo draudžiama įvažiuoti į savivaldybes, kuriose važiuojantysis negyvena ir neturi nekilnojamojo turto.