Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2021 12 01

Į Lietuvą atvyks Europos ekspertai – inspektuos ir pabėgėlių centrus

Gruodžio 10-ąją į Lietuvą planuoja atvykti Europos komiteto prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ir baudimą (CPT) ekspertai. Jų vizitas turėtų trukti 11 dienų, ekspertai tikrins vietas, kuriose ribojama asmenų laisvė. Tačiau Lietuvos Teisingumo ministerija jų apsilankymo nesieja su nelegalios migracijos krize.
Ruklos pabėgėlių centre
Ruklos pabėgėlių centre / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Į Lietuvą atkeliausianti CPT delegacija ketina tikrinti teritorinių policijos įstaigų areštines, laisvės atėmimo vietų įstaigas, užsieniečių registravimo ir pabėgėlių sulaikymo centrus, psichiatrijos ligonines, nepilnamečių socializacijos centrus, socialinės globos įstaigas ir pan.

Preliminarias vizito išvadas prieš išvykdami ekspertai planuoja aptarti su Lietuvos vidaus reikalų ir sveikatos apsaugos ministrais.

Vidaus reikalų ministerija nesiėmė plačiai komentuoti CPT delegacijos vizito, nors pažymėjo, kad migracijos krizės metu panašūs apsilankymai – įprasti.

„Atsakingų institucijų ir nevyriausybinių organizacijų, besirūpinančių žmogaus teisėmis, vizitai migracijos krizės metu yra įprasta praktika.

Daugiau ir konkrečios informacijos apie šį vizitą turėsime kiek vėliau“, – 15min nurodė ministerijos Strateginės komunikacijos skyrius.

Teisingumo ministerija teigė, jog CPT ekspertai Europos Tarybai priklausančiose šalyse, įskaitant Lietuvą, lankosi reguliariai.

„Yra susiklosčiusi įprastinė praktika, jog CPT atstovai reguliariai lankosi Europos Tarybai priklausančiose šalyse (paprastai – kas ketverius metus) ir tikrina įstaigas, kuriose asmenys laikomi prieš savo valią (policijos areštinės, laisvės atėmimo vietų įstaigos, psichiatrinės ligoninės, nepilnamečių socializacijos centrai ir pan.).

Pastarąjį kartą CPT delegacija Lietuvoje lankėsi 2018 metais“, – nurodė ministerija.

CPT atstovai reguliariai lankosi Europos Tarybai priklausančiose šalyse.

Be kita ko, ji pažymėjo, jog CPT veikla yra grindžiama konfidencialumo principu:

„Todėl informacija apie konkrečius vizitus valstybėse narėse įprastai CPT skelbiama tik jiems pasibaigus.“

Po vizito 2018-aisiais Europos komitetas paskelbė, jog daugelis nuteistųjų ir suimtųjų Lietuvoje laikomi perpildytose kamerose nehigieniškomis sąlygomis, kur vienam žmogui tenka mažiau nei 4 m2 erdvės, o nusiprausti galima tik kartą per savaitę.

Kai kuriose laisvės atėmimo vietose, pasak komiteto, daugėjo smurto atvejų – tiek tarp pačių nuteistųjų, tiek iš pareigūnų pusės, dirbo per mažai personalo.

Delegacija atkreipė dėmesį ir į prastą sveikatos priežiūros paslaugų teikimą lankytose įstaigose.

Problemų užfiksuota ir psichiatrijos įstaigose, kur nereformuojama pacientų hospitalizavimo tvarka ir taisyklės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos