Pasak Lietuvos ministro, kolega iš Italijos teiravosi, kodėl „Energesman“, vienijanti tris Italijos ir dvi Lietuvos bendroves, buvo pašalinta iš konkurso.
„Italijos ministras paprasčiausiai teiravosi apie situaciją dėl Vilniaus atliekų perdirbimo gamyklos. Jo teigimu, tos įmonės turi didelę patirtį ir teiravosi, kaip čia atsitiko, kad jos eliminuotos. Aš jam suteikiau informaciją, kad tiesiog šiuo metu yra tiriamas konkurso teisėtumas ir laukiama išvadų“, – BNS sakė V.Mazuronis.
Pasak jo, Italijos ministras yra informuotas, kad Lietuva nori kuo greičiau išspręsti neaiškumus dėl konkurso, kad galėtų įsisavinti ES lėšas.
Anot Lietuvos ministro, A.Orlando taip domėjosi pavojingų atliekų deginimo įrenginio Šiauliuose statyba. Dėl šio projekto „Toksika“ nesutaria su Lietuvos bendrovės „Senovė“ ir Italijos „HafnerSrl“ konsorciumu, kuris atsisako ištaisyti statybos brokus.
„Šiuo klausimu tiesiog informavau, kad „Toksika“ yra pavaldi Ūkio ministerijai ir palinkėjau, kad ginčai būtų kuo greičiau išspręsti“, – sakė V.Mazuronis.
Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro skelbtą daugiau nei 100 mln. litų vertės atliekų rūšiavimo gamyklos konkursą, kuris pirmadienį buvo sustabdytas, laimėjo bendrovė „Energesman“, kuri įkurta specialiai atliekų fabriko projektui ir vienija Lietuvos bendroves „Hidrostatyba“ bei „Archiplana“ ir Italijos įmones – statybos bendrovę „Versina“, įrangos gamintoją ir montuotoją „Atzwanger“ bei atliekų operatorę „Ladurner“.
Konkursas sustabdytas, nes Viešųjų pirkimų tarnyba, gavusi dviejų dalyvių pretenzijas, ėmėsi tirti, ar konkurso procedūros atitiko įstatymus.
Prognozuojama, kad „Toksika“ dėl daugiau nei dvejus su puse metų vėluojančio 87 mln. litų vertės pavojingų atliekų įrenginio statybos gali netekti dalies Europos Sąjungos paramos – 15,167 mln. eurų (52,328 mln. litų).