„Šis konfliktas neproduktyvus ir neprisideda nei prie geresnės aplinkos apsaugos, nei prie tų ambicingų tikslų aplinkosaugoje, kuriuos esame užsibrėžę pasiekti“, – komentare, kurį 15min perdavė jos patarėja Rasa Jakilaitienė, teigė premjerė.
I.Šimonytė pažymėjo, jog O.Vėbrienės veikla tikrinama.
„Ministras informavo, kad jau anksčiau ministerijoje yra pradėti keli tarnybiniai patikrinimai dėl departamento vadovės veiklos, jos artimiausios komandos paskyrimų į pozicijas be konkursų ir ar vadovė apskritai atitiko kvalifikacinius reikalavimus, kai buvo paskirta į šią poziciją“, – teigė ji.
Trintis tarp S.Gentvilo ir O.Vėbrienės atsirado, kai ši nušalino aplinkosaugininką, per atostogas ministrui pranešusį apie praėjusių metų pabaigoje Būtingės terminale išsiliejusią naftą.
Ministras savo ruožtu tvirtino sulaukiantis neproporcingai daug AAD darbuotojų skundų ir pats pradėjo tarnybinį patikrinimą, ar teisėtai nuo pareigų buvo nušalintas minėtas aplinkosaugininkas.
S.Gentvilas taip pat kėlė klausimą dėl kadrų politikos departamente, įkurtų vadovaujamų pareigybių, Aplinkos ministerija atliko departamento veiklos patikrinimą.
Jo išvadose teigiama, kad AAD vadovė priėmė teisės aktų neatitinkančius sprendimus.
Savo ruožtu O.Vėbrienė aiškino, kad išvados nėra pagrįstos ir tikino svarstysianti, ar jas ginčyti.
Dėl aplinkos ministro elgesio AAD vadovė anksčiau pranešė kreipusis į Generalinę prokuratūrą, ji gavo pranešėjo statusą.
Dėl kokio ministro elgesio kreipėsi konkrečiai, O.Vėbrienė nedetalizavo.
Į prokuratūrą ji kreipėsi sausio 5 dieną – tą pačią dieną, kai asmeniškai susitiko S.Gentvilu.
Ministras įtaria, kad O.Vėbrienė jų pokalbį įsirašinėjo.
S.Gentvilas tikino esąs pasiruošęs tam, jei paviešinus įrašą, „ten būtų kažkokio spaudimo“.