„Žiūriu į tai, kaip į balsavimą dėl biudžeto, bet balsavimas dėl biudžeto man labai aiškiai atsako į klausimą, ar Vyriausybė turi Seimo paramą. Čia nėra balsavimas dėl pasitikėjimo Vyriausybe, nes jeigu aš norėčiau pasitikrinti pasitikėjimą, ateičiau ir paprašyčiau Seimo pabalsuoti“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė Vyriausybės vadovė.
Jos teigimu, biudžeto priėmimas yra vienas svarbiausių to politinio sezono įstatymų, todėl balsavimas dėl jo svarbus.
„Jeigu atsitiktų taip, kad Vyriausybės teikiamas biudžetas neturi daugumos palaikymo, tai gal ir Vyriausybė neturi daugumos palaikymo. Ryšys yra, bet etikečių klijavimo prasme taip nelyginčiau. Tiesiog pasekmės yra labai panašios“, – tvirtino I.Šimonytė.
Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderis, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis spalio pabaigoje sakė, kad nepalaikydami Vyriausybės rengto valstybės biudžeto Seimo nariai rodo, kad ja nepasitiki ir jiems yra ne pakeliui su Vyriausybe.
Jo teigimu, TS-LKD prezidiumas priėmė įpareigojimą Seimo konservatoriams derinti su Vyriausybe savo pasiūlymus biudžeto projektui, nes jo priėmimas yra vienas svarbiausių klausimų Vyriausybei ir valdančiajai daugumai.
Po balsavimo dėl biudžeto priėmimo Seimo opozicija planuoja spręsti, ar skelbti nepasitikėjimą I.Šimonytės vadovaujamu Ministrų kabinetu.
Ketvirtadienį Seimas pirmą kartą svarsto 2023 metų valstybės biudžeto projektą.
Po pirmojo biudžeto svarstymo nebalsuojama – projektas grąžinamas Vyriausybei.
Biudžeto projektas šiemet teikiamas anksčiau nei įprastai, jį priimti taip pat planuojama anksčiau – lapkričio 22 dieną, o ne gruodžio viduryje.