Kaip trečiadienį feisbuke rašė I.Šimonytė, ne, ji nekandidatuos į Europos Komisiją, nepaisant karštai verdančios diskusijos.
„Man Lietuvoj tvoros žydi. Ir taip, išbėgsiu į aikštelę TS-LKD primariuose.
Kodėl? Na, 60+ skyrių nominacija įpareigoja. Motyvų daug ir įvairių, bet sudėjus viską į vieną mintį – noriu, kad nuosaikūs, proeuropietiškos dešinės Lietuvos piliečiai tikrai turėtų už ką įmesti balsą“, – nurodė premjerė.
Iškėlė virš 20 kandidatų
Iš jų daugiausia palaikymo sulaukė šeši.
TS-LKD skyriai kandidatuoti į prezidentus daugiausiai siūlė premjerei I.Šimonytei, partijos pirmininkui, užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui bei pirmininko pavaduotojai, socialinės apsaugos ir darbo ministrei Monikai Navickienei.
Jų kandidatūras iškėlė beveik visi skyriai.
G.Landsbergis jau pranešė, kad rinkimuose nedalyvaus.
Po I.Šimonytės sprendimo apie tai, kad nesieks nominacijos pranešė ir krašto apsaugos bei socialinės apsaugos ir darbo ministrai Arvydas Anušauskas ir Monika Navickienė. Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas taip pat paskelbė apsisprendęs nesiekti nominacijos, jis kandidatuos į Europos Parlamentą. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas artėjant terminui taip pat paskelbė nesieksiantis nominacijos.
Tarp keliasdešimties pretendentais į konservatorių prezidentinius kandidatus norimų matyti žmonių – ir nepriklausantys TS-LKD.
Pavyzdžiui, kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė, Lietuvos atstovas Europos Sąjungoje ambasadorius Arnoldas Pranckevičius, buvęs kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas, pasiūlytas vieno TS-LKD skyriaus.
Iki trečiadienio vakaro TS-LKD Prezidiumas laukia iškeltųjų atsakymų, ar jie sieks tapti konservatorių kandidatu į prezidentus.